Milano’da Keyifli Bir Alışveriş

Özellikle bayanlar için gezmenin yanında gözlerinin en çok aradığı şey nedir? Tabi ki vitrinler ve hatta vitrinlerle yetinemeyip sınırsızca alışveriş yapma çılgınlığı. 🙂 Tam da alışveriş demişken yurt dışı rotalarında en kaliteli alışverişin göz bebeği ülkesi neresidir peki bileniniz var mı? Hemen söyleyelim, Milano’da alışveriş çılgınlığı en güzel haliyle sizleri çağırıyor. O zaman daha ne duruyorsunuz haydi Milano’ya…

Dünya’nın en çok alışveriş edilen ve dahası en kaliteli mağazaların, en ünlü tasarımcıların elinden çıkan bütün ürünler bir bir Milano’da. Caddeler, sokaklar, alışveriş poşetleri içinde kaybolan bayanlar yani kısacası Milano tam bir alışveriş cenneti. Gelin şimdi bu ülkede alışveriş etmemiz gereken en popüler caddeler nerelermiş birlikte bakalım.

Corso Venezia

Modayla ilgilenenlerimiz bilir az çok meşhur Milano caddelerini. Milano’da alışverişin ilk durağı Corso Venezia. Buraya gittiğinizde sadece alışveriş değil, nezih restoranlarında ya da kafelerinde oturup şöyle bir etrafınıza bakmanızı, burada yaşayan insanların giyim tarzlarına şöyle bir bakın deriz. Az çok anlayacaksınız Milano’yla ilgili demek istediklerimizi. Gösterişli binalar, manzaraya karşı yürüyüş alanları, dünyaca ünlü markalar hepsi ama hepsi Corso Venezia’da. Burada Burberry, Stone Island, Henry Cotton’s, Brooksfield mağazaları görülmeyi bekliyor.

Corso Vittorio Emanuele II

Milano’nun merkez noktası Duomo Meydanı’ndaki Corso Vittorio Emanuele II, sokak modası dediğimiz özellikle genç ve kendini genç düşünen herkesin ilgi odağı tarzını bu caddede bulabilirsiniz. Bershka, Mango, H&M, Zara ve dahasını burada bulabilirsiniz. Türkiye’de de bunları zaten buluyoruz demeyin, bizim ülkemize girmemiş çoğu ürünler burada zaten. Bizce daha fazla zaman kaybetmeden hazır havalarda ısınmışken doğru Milano Turlarına.

Via Montenapoleone

İşte burada biraz duralım. Milano’da alışveriş çılgınlığı diyoruz ya Via Montenapoleone caddesi, en lüks markaların ana durağı. Alışverişe dair her türlü marka burada desek yalan olmaz. Mesela Prada, Gucci, Valentino ve dahası bu caddede. Ünlü tasarımcıların deri koleksiyonları, butikleri Milano’da arasanız gideceğiniz yer kesinlikle Via Montenapoleone caddesi olmalı.

Corso di Porta Ticinese

Milano’da alışverişin göz bebeklerinden olan son durağımız Corso di Porta Ticinese. Corso Venezia’nın mantığında bir cadde burası. Mağazalar, kafe-barlar, sokak modasından esintiler arıyorsanız Corso di Porta Ticinese size ustaca ev sahipliği yapar. Özellikle Jean konusunda kendini aşmış durumda. Levis, Diesel, Vans, Camper gibi vazgeçilmez olan markaların hepsi ve dahası burada.

Milano’da alışveriş yaparken kendinizi kaybetmekten korkuyorsanız sınırlarınızı çizmek için Milano planlarına şimdiden başlayın. Hazırlıklarınızı ona göre yapın, döndüğünüzde alamadıklarınızdan dolayı üzüntü yaşamayın hem de doyasıya tatil yapın. Bu da son söyleyeceğimiz olsun Milano için. 🙂