Mevsimine Göre Yurtdışı Rotaları 2

Bir önceki yazımızda ocak ve haziran ayları arasında gidilebilecek birbirinden güzel yurtdışı rotalarını paylaştık. Bu yazımızda ise temmuzdan aralık ayına kadar nerelere gidilir onları tanıyacağız. Bu listeyi incelemeden tatil planlarınızı yapmaya başlamayın.

Temmuz

Türkiye’ye yakınlığıyla her daim tercihlerin başında gelen Yunanistan temmuz ayında gidilebilecek harika bir rota. Deniz, güneş, kum tatili severlere unutulmaz bir deneyim yaşatan bu rota dışında Tayland, Maldivler, Malta, Bali, Halkidiki, Pattaya, Phuket’i temmuz ayı tatil listenize ekleyebilirsiniz. Kültür, sanat ve tarih severler Balkanlar, İspanya, Belgrad, Barcelona’yı mutlaka görmeli.

Ağustos

İskandinavya ve Fiyortlar için harika bir aydır ağustos. Gemi turlarına katılarak harika bir gezintiye çıkabilirsiniz. Yılın büyük bölümünde sisler altında olan Londra bu ayda güzel yüzünü ziyaretçilerine gösteriyor. Ayrıca eylülden itibaren yağmurların etkisine giren Doğu Afrika, keşif severler için kaçırılmaz bir rota.

Eylül

Eylül’ün gelmesiyle birlikte yaz sıcaklarından bunalanlara Orta Avrupa ve Kuzey Amerika turları ilaç gibi gelecek. Tarihi geçmişiyle ünlü Moskova, Selanik ve Saraybosna tarih severlerin keşif listesine dahil olmalı.

Ekim

Ekim ayında gidilebilecek en güzel destinasyonlardandır Uzakdoğu ve Hindistan. Havalar tam soğumaya başlamamışken Orta Avrupa, İtalya ve İspanya’nın güzelliklerini keşfetmenizi öneririz.

Kasım

Deniz severler Phuket’in eşsiz plajlarını mutlaka ziyaret etmeli. Hem doğa hem de farklı kültürlerle tanışmak isteyenlerin tercihi ise Meksika, Yeni Zelanda, Fas, Seyşeller, Güney Amerika, Filipinler’den yana oluyor. Kasım’da aşk başkadır diyenlerdenseniz Paris ve Amsterdam tam size göre demektir.

Aralık

Aralık’ta Türkiye’de kış yaşanırken Dubai, Bali ve Maldivler’de yaz yaşanıyor. Bu ay aynı zamanda yeni yılın müjdecisi olduğu için Paris, Londra, New York, Roma, Moskova gibi rotalar aralık tatil listenizde mutlaka olmalı.

Mevsimine göre yurtdışı rotaları listemizde sizin için birbirinden güzel destinasyonları ay ay sıraladık. Tatil planlarınızı yapmadan önce listemizi inceleyip kendinize en uygun rotayı seçin ve hazırlıklara başlayın.