Mevsimine Göre Yurtdışı Rotaları 1

Tatil için yaz aylarını beklemek istemiyorsanız günden güne gelişen teknoloji ve ulaşım kolayları sayesinde dört mevsim tatil yapmak çok kolaylaştı. Sizin için hazırladığımız tatil listesinde hangi mevsimde nereye gidebileceğinize dair öneriler var. Mevsimine göre yurtdışı rotaları sizi bekliyor.

Ocak

Ülkemizde soğuk günler yaşanırken Dubai, Maldivler ve Uzakdoğu sıcacık havanın etkisinde. Deniz, güneş ve kumun tadını çıkaracağınız bu rotalar tatilcilerine harika bir tatil deneyimi sunuyor. Şayet kayak yapmayı seviyorsanız Bulgaristan’ın kayak merkezi Bansko’yu listenize ekleyebilirsiniz. Sömestr tatilinde ailecek harika vakit geçireceğiniz bu rota ocak ayında gidilebilecek mükemmel bir öneri.

Şubat

Bu romantik ayda Paris, İtalya, İspanya bambaşka olur. Bir de Sevgililer Gününe denk getirebilirseniz yılın en güzel tatili sizi bekliyor demektir. Şubat Miami ve Orlando’ya gitmek için en güzel aydır. Sevdiğinizle gözlerden uzak tatilin keyfini çıkarın.

Mart

Uzakdoğu’nun birbirinden güzel şehirleri mart ayında gidilebilecek önerilerimiz arasında. Bu ayda Avrupa’da yağmur geçişleri görüldüğünden tur fiyatları nispeten daha uygun olur.

Nisan

Bu ayda Japonya bambaşka güzelliklerle karşılar bizi. Çünkü nisan’da Japonya Sakura Kiraz Çiçekleri zamanıdır. Avrupa’da hava sıcaklığı gitgide artmaya başlarken farklı kültürlerle tanışmak kaçınılmaz olur. Fas turları da nisan ayı için idealdir.

Mayıs

Mayıs ayı birbirinden güzel keşif rotaları için harika bir ay. Bu güzel ayda Balkanlar’ı mutlaka ziyaret listenize eklemelisiniz. Aynı zamanda Prag, Viyana, Budapeşte’yi bir arada görebileceğiniz Orta Avrupa turları da mayıs ayı gezgincileri için harika bir öneri.

Haziran

Ülkemize yakınlığı, enfes lezzetleri, eşsiz destinasyonları ile ön plana çıkan Yunanistan haziran ayı tatil önerilerimiz arasında. Yaz mevsimin yavaştan kendini hissettirdiği bu ayda İspanya kıyıları da harika olur.