Mart’ta Gidilebilecek Tatil Rotaları

Soğuk havaların yavaş yavaş etkisini yitirmeye başladığı mart ayında, kış sendromunu üzerinizden atmanızı sağlayacak tatil yerlerine doğru yola çıkabilirsiniz. Doğanın en güzel renkleri kendini göstermeye başlarken, içimizi farklı bir mutluluk kaplar. Mart ayı doğa ile baş başa kalarak ruhumuzu dinlendirmek için harika bir aydır. Eşsiz görüntüleri beraberinde getiren bu ayda ülkemizin ilkbaharı müjdeleyen rotaları sizi kucaklayacak. O halde Mart’ta gidilebilecek tatil rotaları listemiz geliyor.

Abant

Baharı müjdeleyen bu ay, butik turlara davetiye çıkarıyor. Abant mart ayında özellikle de hafta sonu kaçamakları yapmak isteyenler için harika bir alternatif. Gölün çevresinde kışın son manzaraları, doğayla baş başa yürüyüş turları ve dahasını bulacağınız bu rota için Abant-Gölcük Turlarını tercih edebilirsiniz.

Safranbolu

Karabük’ün en turistik ilçesi Safranbolu, tarihi Osmanlı evleri ile her zaman hem gözümüze hem de gönlümüze hitap etmiştir. Mart’ta gidilebilecek tatil rotaları arasındaki Safranbolu’da görmeniz gereken harika yerler var. Safranbolu Evlerinden başlayıp Cinci Hanı ve Hamamı, Hıdırlık Tepesi, Yörük Köyü, Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, Bulak Mencilis Mağarası, İncekaya Su Kemeri, Kaymakamlar Gezi Evi görmeden dönmemeniz gereken yerlerinden bazısı. Safranbolu tatilinizi güzel şehir Amasra’yla birleştirmek için Safranbolu-Amasra Turları tercih edilebilir.

Gaziantep

Enfes yemeklere konu olan Gaziantep, mart ayının en görülesi yerlerinden biri. Karlar altında harika manzaralara şahit olacağınız bu şehirde, meşhur kebabından baklavasına uzanan harika bir şehir turu için GAP Turları sizi bekliyor.

Çanakkale

Çanakkale’nin tarihi geçmişiyle tanışmaya ne dersiniz? Ülkemizin cennet bahçesi olarak adlandırılan bu şehirde kaçırılmamanız gereken duraklara yolculuk edin. Çanakkale’den başlayacak gezi listenizde Gelibolu, Truva, Behramkale, Assos, Bozcaada, Zeus Altarı ve tabi ki Şehitlik olmalı. Bu birbirinden güzel rotaları keşfetmek için Assos Bozcaada Çanakkale Turumuzu inceleyebilirsiniz.

İzmir

Yazı-kışı ayrı güzel geçen popüler turizm şehrimiz İzmir, birbirinden güzel rotalarıyla mart ayında harika alternatifler sunuyor. İzmir’i gezmeye Meryem Ana Evi’nden başlayıp Saat Kulesi, Efes-Bergama Antik Kentleri, Kültürpark gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle süslü rotalarla buradaki tatilinizi renklendirebilirsiniz. Ve tabi ki Ege mutfağının en güzel lezzetlerinin tadına bakmadan, meşhur kumrusundan yemeden İzmir tatilinizi sonlandırırsanız çok üzülürsünüz. Buradaki konaklamanızda İzmir Otellerini tercih edebilirsiniz.