Mart Ayı Tatil Önerileri

Baharın usulca gelişini müjdeleyen bu ay, birbirinden güzel rotalara davetiye çıkarıyor. Soğuk havaların etkisini yavaş yavaş kaybetmesiyle baharın ilk tomurcukları kendini göstermeye başlar. Doğanın yeniden uyanışına seyirci olduğumuz bu ayda kısa yolculuklara ihtiyacınız varsa mart ayı tatil önerileri listemize bir göz atın.

Abant

Mart ayı tatil önerileri listemizin ilk sırasında tabiat cenneti Abant var. Bu güzel ayda ziyaret edilebilecek en güzel rotalarımızdan biridir Abant. Küçük kaçamakları seven tatilciler baharın uyanışına Abant Gölü’nün harika doğasında şahit olabilir.

Safranbolu

Tarihi ve kültürel duraklarıyla Türk toplumunun yaşantısına ışık tutan Safranbolu, ülkemizin açık hava müzesi olma özelliklerini taşıyor. Arnavut kaldırımlı sokakları arasında gezerken Osmanlı döneminden kalma Safranbolu evleri çıkacak karşınıza. Bu evler geniş aileler için inşa edilmiş ve genellikle 2-3 kattan oluşur. Safranbolu turları eşliğinde tarihin eskitemediği harika yapılar ve daha pek çok durak sizi bekliyor.

İzmir

Yaz-kış tatilin en güzelini yaşatan rotalarımızdan İzmir, pek çok tarihi yapıya ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Efes-Bergama, Meryem Ana Evi, Saat Kulesi, Kadife Kale, Çeşme, Alaçatı hatta termal sularıyla ünlü Balçova Kaplıcalarını İzmir’de görülecekler listenize ekleyebilirsiniz.

Çanakkale

Tarih ve doğa severler Çanakkale’yi mutlaka ziyaret etmeli. Truva, Gelibolu, Zeus Altarı, Şehitlik, Behramkale, Assos, Adatepe ve Bozcaada Çanakkale tatilinizde görmeden dönmemeniz gereken ana durakların sadece birkaçı.