Marmaris’te Yapılacaklar Listesi

Ege’nin en gezilesi, en büyülü tatil cennetlerinden biri Marmaris. Tarihten bugüne hala tarihin izlerini taşıyan rotaları, enfes plajları, masmavi koyları ile ülkemizin en güzel yerleri arasında. Uzun bir sahil boyunca uzanan, palmiyelerin gölgesinde mükemmel bir tatil deneyimi yaşatan Marmaris, 2010 yazında tatil listenizin baş köşesinde olmalı.

Marmaris tatili deyince aklınıza sadece deniz, güneş, kum tatili gelmesin, çünkü Marmaris tam bir aktivite cenneti. Buranın her türlü imkanından dolu dolu yararlanabilmek için otel fırsatlarını değerlendirip Marmaris Otelleri ile keyif dolu bir tatil geçirebilirsiniz. İşte Marmaris’te yapılacaklar listesi.

Marmaris’in En Popüler Koylarını Keşfe Çıkın

Her anlamda tam bir tatil cenneti olan Marmaris’in birbirinden özel koylarını mutlaka keşfetmelisiniz. Selimiye, Turunç, Bozburun, İçmeler, Bördübet, Kumlubük, Gebekse, Abdi Reis, Amos, Çiftlik Marmaris Koyları listesinde başı çekenler arasında. Otellerin bazıları bu koylar üzerinde bulunuyor. Konaklama için bu bölgeleri tercih etmeseniz de Marmaris’in en popüler koylarını keşfe çıkmayı unutmayın.

Marmaris’in Tarihi Geçmişiyle Tanışın

Bir yere gittiğinizde yapmanız gereken ilk iş oranın tarihiyle tanışmak olmalı. Marmaris’in gezilecek ve görülecek yerlerine baktığımızda tarihle bütünleşmiş mükemmel bir tatil cenneti olduğunu görebiliriz. Şimdi gelelim o rotalara; Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi, Taşhan Kemerli Köprü, Hafza Sultan Kervansarayı, İbrahim Ağa Camii bunlara verilecek en güzel örneklerden bazısı. Kültürünüze kültür katacak bu duraklar Marmaris tatilinizin bir parçası olacak.

Aktivitelerle Dolu Bir Tatil Geçirin

Jet-ski, yelken, banana, parasailing ve çeşit çeşit su sporları arasından seçiminizi yapın. Su sporlarından değil de tercihinizi adrenalin dolu sporlardan yana kullanmak isterseniz trekking, jeep, safari gibi aktiviteleri seçebilirsiniz. Dilerseniz Marmaris’in turkuaz sularında deniz canlılarıyla birlikte dalış yapabilir, Ege’nin muazzam güzellikleriyle su altı dalışlarıyla tanışabilirsiniz. Keyfinize keyif katacak bol aktiviteli günler Marmaris’te sizi bekliyor.

Marmaris’in Plajlarıyla Tanışın

Deniz, güneşi kuma yakışan eşsiz doğasıyla ünlü Marmaris’te unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Kızgın kumlarda saatlerce güneşlenip, sıcacık sularda yüzerek kışın evde geçirdiğiniz günlerin acısını çıkaracaksınız. Türkiye’nin en iyi plajlarından bahsedecek olursak; Cennet Adası, İçmeler Plajı, Turunç Plajı, Sedir Adası, Boncuk Koyu, Uzunyalı Plajı listenin başını çekenler arasında. Marmaris’te geçirdiğiniz her yeni günde bu koyları ve plajları keşfedebilirsiniz.

Tekne Turlarına Katılın

Marmaris’te yapmadan dönmemeniz gereken bir şeyde tabi ki tekne turlarına katılmak olmalı. Mavi Yolculuk tekneleri eşliğinde Ege’nin muazzam tabiatında gizli koyları keşfetmiş olacaksınız. Yüzdüğünüz her koyda sizi farklı deneyimler bekliyor olacak.

Marmaris’in Eğlence Dolu Gece Hayatı Sizi Bekliyor

Marmaris gece hayatı ile adından sıkça bahsettiriyor. Buraya kadar gidip de felekten bir gece geçirmeden dönmek büyük bir kayıp olur elbette. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlencelerinde bütün yılın yorgunluğunu üzerinizden atacak, tatilin tadını en iyi çıkaranlardan biri de siz olacaksınız. Marmaris’in barlar sokağı, restoran, bar, gece kulübü için çeşit çeşit seçenekler sunuyor.