Marmaris’in Koyları Listesi

Ege ve Akdeniz’in kesişme noktası Muğla’nın liman kenti Marmaris Türkiye’nin turizm cennetlerinden sadece biri. Doğal güzellikleri bir yana Marmaris’in koyları Ege’nin sahil şeridinde boylu boyunca uzanıp adeta görsel şölen sunuyor. Antik kentleri, yat limanları, türlü türlü aktivitesi, renkli gece hayatı ve hepsi birbirinden ayrı güzellikteki plajları ile Marmaris bu yazın yine en favorilerinden.

Marmaris’in Koyları

Kumlubük Koyu: Marmaris’in koyları listesindeki Kumlubük koyu yazın Marmaris’e gelenlerin uğrak bölgelerinden. Burada konaklamak da ayrı bir keyifli. Dağın eteklerinden masmavi boylu boyunca uzanan iki kilometrelik sahili adeta görsel şölen sunuyor. Marmaris tatilinizde burayı ziyaret etmeden geri dönmeyin.

Bördübet Koyu: Marmaris tatilinizde kendinizi şanslı hissedeceğiniz en güzel adreslerden biri burası. Doğanın onca güzel rengi arasında kendini hemen gösteren Bördübet Marmaris’in koyları listesinin vazgeçilmezi diyebiliriz. El değmemiş doğal güzellikleriyle Bördübet koyu mükemmel bir destinasyon. Günübirlik gezileri severlerin de en uğrak yerlerinden ayrıca.

Gebekse Koyu: Marmaris’te keşfedilmeye açık bir yer varsa o da kesinlikle Gebekse koyu olmalı. Burayı gezmek için bir sandal kiralayıp çevresini keşfetmenizi öneririz. Mavinin hakim olduğu bu koy Marmaris’in koyları arasında bizce vazgeçilmezler arasında.

Abdi Reis Koyu: Marmaris’in koyları listesindeki Abdi Reis koyu; deniz, güneş, kum üçlüsünün en güzel rotalarından. Akvaryum dedikleri bu olsa gerek, türlü türlü deniz canlılarının olduğu bu koyun en can alıcı özelliği dalış sporlarını sevenlerin vazgeçilmez adresi olması. Buraya gittiğinizde son gidişiniz olmayacağı kesin.

Selimiye Koyu: Huzurlu, stresten uzak bir tatil geçirmek istiyorsanız gözlerden uzak bir atmosfere yani Selimiye koyuna gitmelisiniz. İnsanı kendine çeken yeşilin ve mavinin her tonunun olduğu bu koy Marmaris’in koyları listesinin favorilerinden.

Amos Koyu: Boylu boyunca uzanan tertemiz bir sahil düşünün, adı da Amos koyu olsun. Amos koyu hem yaz aylarının hem de Marmaris’in koylarının cennet köşesi.

Çiftlik Koyu: Marmaris’te tatil yaparken mis kokulu çam ağaçlarının arasında çok uzaklara gitmenize gerek yok. Marmaris’in koyları listesindeki Çiftlik koyu hem doğal bir cennet hem de bir göreni bir daha baktıran bir tatil koyu. Çiftlik koyuna gittiğinizde bütün yılın stresini oracıkta unutacağınızdan eminiz.

Bütün bu Marmaris’in koyları listesini bir arada bulacağınız harika rotalar için en kısa zamanda Mavi Yolculuk turlarına katılmalısınız.