Marmaris’in En Turistik Yeri: Turunç Koyu

Bu yaz eğlence, huzur, deniz, güneş, kum temalı tatil yapmak istiyorsanız Marmaris’in güzelliklerine açılın, Marmaris’in en güzel koyunda deniz ve eğlencenin tadına sınırsızca doyun. Turunç Koyu hakkında biraz bilgi edinmek istiyorsanız; çam ve kekik kokuları arasında tertemiz denizi, bol bol enerji depolayacağınız mis gibi orman havasında hayatın tadını kaldığınız her gün çıkaracağınız âşık olunası bir atmosfer buradaki. Gelin Turunç Koyunu daha yakından tanıyalım.

Bu yaz tatilini Marmaris’te yapmak isteyenler yaşadı. Tüm güzelliğiyle sizi kucaklayacak bir Turunç masalı size ev sahipliği yapmak için çoktan sezonu açtı bile. Gözlerden uzak huzur içinde eğlencesi bol bir tatil yapmak hangimizin hayali değil ki… İşte bütün bu isteklerimize fazlasıyla cevap veren Turunç Koyu doğayla iç içe tatil anlayışıyla karşımızda. Turunç Koyu tatilinizde sadece buraya bağlı kalmayın, alın fotoğraf makinelerini atın kendinizi yollara. Turunç’un keşfedilmiş yerlerini bir bir turlayın. Şimdi gelelim Turunç Koyu’nun gezilecek yerlerine;

Turunç Koyu tatilinizde keşfe buranın mavi bayraklı masmavi denizine doyacağınız Turunç Koyunun sularına kendinizi bırakarak başlayın. Güneşin en güzel geldiği yerlerin başındadır Turunç Koyu. Yemek molanızı sahilindeki restoran kafe-barda verebilirsiniz. Buranın tadına biraz olsun doyduysanız o rengârenk çarşısını da mutlaka turlayın. Turunç Koyundan sonra yine doğanın içinden kendini hemen gösteren Amos Koyuna gidip burada da deniz keyfi yapabilirsiniz. Turunç tatilinizde ziyaret etmeden dönmemiz gereken bir diğer duraksa Amos Antik Kenti. Buralar deniz, güneş ve kum severlerin rotaları. Bir de köyleri var ki işte buranın güzelliğine güzellik katan diğer rotalar onlarda. İçmeler, Adaköy, Çiftlik, Kumluköy, Turgut köy, Selimiye, Bozburun ve Kızkumu Turunç Koyundan günübirlik kalkan teknelerle mutlaka gezilmeli diyorum.

Turunç Koyunun adından da anlaşıldığı gibi buranın turunç bahçeleri çok meşhur. Ama balık konusunda da çok başarılı. Nisan-ekim zamanlarında giderseniz taptaze meyvelerine de balıklarına da doyarsınız. Amos Antik Kent Turunç’a 1 saatlik yürüme mesafesinde. Güzel bir doğa yürüyüşü ile hem antik kenti hem de çevresini görmek mümkün. Turunç’ta aktivite arayanların tercihi dalıştan yana oluyor. Tertemiz bir denizi var demiştim, bir de denizin dibindeki o yaşamı görün diyorum. Sualtı mağaraları, kayalık alanları tek kelimeyle mükemmel. Su sporlarını seviyorsanız sahilindeki hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Ne yenir?

Gündüz deniz kenarındayken sahilindeki restoran ve kafeler çok büyük rahatlık oluyor. Akşam olduğunda romantik bir yemek isterseniz de tercihinizi yine sahilindeki restoranlarından yana kullanabilirsiniz. Özellikle Türk mutfağının özenle seçilmiş fırın yemeklerini deneyin derim. Hafif atıştırmalık severler tercihlerini Turunç’un fastfood ya da gözlemecilerinden yana kullanabilir.

Turunç Koyu tatilinizde herkeslerden uzak bir tatilse aradığınız Marmaris Otellerinde konaklayıp başta Turunç olmak üzere diğer tüm güzelliklerini keşfedin derim. Ama yeni arkadaşlıklar edineceğiniz rehber eşliğindeki Marmaris turları da Marmaris’e dair ne varsa keşfetmek için süper bir seçenek olacaktır. Şimdiden iyi tatiller. 🙂