Malta’ya Gitmeniz İçin 7 Neden

Yaz tatiliniz için nereye gideceğinizi düşünüyor ancak hala karar veremiyorsanız Malta tüm güzelliğiyle sizi bekliyor. Malta özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen rotalardan biri olarak biliniyor. Şahane plajları, el değmemiş tarihi yerleri ve capcanlı eğlence dolu gece hayatı ile Malta, Akdeniz’ in tatil cenneti. Malta, Gozo ve Comino adaları ile Akdeniz’ in tam göbeğine yerleşmiş durumda. İster yaz aylarında sevdiklerinizle gidin isterseniz de yabancı dil eğitiminiz için. Malta da bütün bunlara karşılık bulacak beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaksınız. Şimdiden keyifli bir tatil arayışında olanlar, rotanızı Malta’ ya çevirin.

Kültürü ve Tarihi

Malta’ nın tarihi ta 7000 yıl gerilere dayanıyor. Burada yaşayan ilk insanın kalıntılarına Neolitik Dönem de rastlıyoruz. Akdeniz’ de ticaretin kendini göstermesiyle konumunun ve limanlarının avantajı nedeniyle gündeme gelen Malta’ da başka Fenike, Kartaca, Roma, Bizans, Arap ve İspanyol hâkimiyetleri görülüyor.

Gezilecek ve Görülecek Yerleri

Malta güzel tatil cenneti olmasıyla beraber aynı zaman da gezilecek yerler listesiyle de göz dolduruyor. Saint John Manastır ve Katedrali, Malta Milli Kütüphanesi, Arkeoloji Müzesi ve Kraliçe Victoria Heykeli sadece bunlardan bazıları. Şövalyelerin yaptırdığı gösterişli saraylar, surlar, kaleler ve daha birçok dini yapılar Malta’ da gezilecek ve görülecek yerlerin başında. Daha birçok yurt dışı turlarına katılarak Dünya’ da görülmemiş daha eşi benzeri olmayan yerleri de ziyaret etmeyi unutmayın.

İklimi

Malta’ nın en güzel tarafı yılın her mevsimi tatilcilerine elverişli bir iklim sunması. Yıl boyu hava sıcaklığı ortalama 18 derecelerde seyrediyor. Özellikle haziran ve eylül aylarında sıcaklık 30 derecelerde. Yılın 300 günden fazlası hava güneşli, işte bu yüzden tatili en güzel yaşayacağınız yerlerin başında geliyor Malta.

Eşsiz Plajları

Akdeniz’ in en temiz plaj ve sularına Malta’ da rastlıyoruz. Parıl parıl parlayan berrak denize ve güneşe sahip bir yer burası. Deniz, kum, güneş olmadan olmaz diyenler aradığınız herşey Malta’ da. Mellieha Körfezi, Golden Bay ve Ghajn Tuffieha çevresinde uzanan altın renkli kumsalları, her yıl binlerce turistin gelmesi için yetiyor da artıyor sanki.

Aktivite ve Etkinlikleri

Adrenalin sporlarını sevenler için belirtelim ki doğru yerdesiniz. Birbirinden farklı seçenekler sunan spor aktiviteleriyle Malta, ziyaretçilerine unutulmaz dakikalar yaşama fırsatı veriyor. Bunların başında gelen yamaç paraşütü, dağ bisikleti, tüplü dalış ve rüzgâr sörfü gibi sporlara katılın tatilinizin en unutulmaz anlarını yaşayın. Dalış sporlarını en iyi burada yaşayacak ve hatta dalış sertifikanızı bile buradan alabileceksiniz.

Malta’ da Dil Okulları

Malta’ nın bilinen 2 dil karşımıza çıkıyor; biri Maltaca diğeri İngilizce. Malta dil okulları ülke için en büyük gelir kaynağı. 50’ den fazla dil okulu var burada. Maltalingua İngilizce Dil Okulu, Malta’ da dil eğitimi için danışmanlık yapmakta.

Eğlenceli Gece Hayatı

Malta’da gece hayatı fazlasıyla renkli ve capcanlı. Havanın kararmasıyla gecenin daha ilk saatleri bile olmadan erken başlıyor burada gece hayatı. Özellikle St. Julians gece hayatının en duyulmuş yerlerinden. Sabaha kadar eğlencenin doludizgin yaşandığı gece kulüplerini dünyanın dört bir tarafından öğrenciler dolduruyor. Malta’ da her kasabanın yaz dönemlerinde düzenlenen her yerin kendine özgü festivalleri, burada yaşayanların eğlence konusunda ne kadar iddialı olduğunu kanıtlıyor adeta.