Kyoto Gezi Rehberi

Dünya’nın en görülesi, en harika şehri desek abartmış olmayız Kyoto’dan bahsederken. Belki adını bile ilk kez duyduğunuz bir yerdir ya da ilk gördüğünüz andan beri aklınızdan çıkmayan. Japonya’nın güneyinde muhteşem manzaraların adresi Kyoto hakkında öğrenmeniz gereken pek çok şey var. Merak uyandıran Kyoto gezi rehberi sizinle.

Kyoto hakkında

Bambu ormanlarının etkileyici atmosferinde saatlerce yürüyüş turlarına çıktığımız, Geyşaları görme şaşkınlığını yaşadığımız ve kimimizin Budalarla ilk kez tanışma fırsatı bulduğu bir yerdir Kyoto. Bin yıldır başkentlik yaptığını da es geçmek olmaz. Ülkenin ilk hükumet merkezi 8. yüzyılda Nara şehrinde ve daha sonra 794 yılında ise Kyoto’da kurulmuştur. Bin yıl boyunca devam eden bu düzenle birlikte adı dünya geneline yayılan bir şehir haline gelmiş.

Kyoto gezilecek yerler

Sagano Bambu Ormanı

Kyoto’nun onlarca güzelliği arasında kendinize nefes alacak bir yer arıyorsanız Sagano Bambu Ormanı’nı mutlaka ziyaret listenize eklemelisiniz. Şehrin 10 km batısında konumlu bu doğa harikası rotayı görür görmez büyüleneceksiniz.

Fushimi İnari Tapınağı

Ülkenin en eski tapınakları arasında olan Fushimi İnari Tapınağı’nın ne zaman yapıldığı hakkında pek çok rivayet olsa da günümüzde hala bir netliğe kavuşamamıştır. 711 yılında Hata-no-Irono’nun yapıyı keşfetmesi üzerine ortaya çıkmıştır. Tapınağı gezerken gözünüzden kaçmayacak en belirgin özelliği torii isimli turuncu kapılarıdır. Kısacası zamanda yolculuk edeceğiniz etkileyici bir yapı sizi bekliyor.

Sanjusangendo Tapınağı

Adeta bir hazine görevi gören tapınağın içinde 1001 adet Kannon heykeli, 28 adet koruyucu tanrı heykeli gizli. Yaşamlarını bu tapınakta geçiren heykellerin ana görevi ise 11 metrelik Senju Kannon’un ana heykelini korumak.

Baştan sona etkisinden kurtulamayacağınız Kyoto’yu en yakın zamanda Japonya turları eşliğinde keşfedin. Diğerlerinden çok farklı bir deneyim dünyanın en güzel şehirleri arasında gösterilen Kyoto’da sizi bekliyor.