Kuzuluk Kaplıcalarında Hafta Sonu Tatili

Hafta sonu tatilinizde İstanbul’dan çok uzaklaşmadan sağlık dolu bir tatil programı yapmak isterseniz İstanbul çevresinde hem tatil hem de şifa bulmak için gidilebilecek çok fazla seçenek olduğunu unutmayın. Sakarya’nın Kuzuluk Kaplıcaları hafta sonu tatiliniz için harika bir öneri olabilir.

Hafta içi stresinden uzaklaşmak için hafta sonu tatillerini iple çekiyorsanız Kuzuluk Kaplıcalarında huzur bulacağınız tatil sizi bekliyor. Eşi bulunmaz doğasında nereye baksanız ormanlar karşınıza çıkar. Dağlar arasında mis gibi orman havası içinde kurulmuş bir şifa merkezi burası. Selçuklu döneminden günümüze uzanan tarihi bir geçmişe sahip. Tedavi amaçla gittiğiniz Kuzuluk Kaplıcalarında; romatizmal hastalıklar, kronik bel ağrısı, osteoartrit başta olmak üzere eklem hastalıkları, tentinit, travma, miyozit gibi yumuşak doku hastalıkları, beyin ve sinir cerrahisi sonrasında tedavi, nörolojik hastalıklar, stresten uzak yaşam ve spor yaralanmaları gibi birçok hastalığın şifa kaynağı Kuzuluk Kaplıcalarında.

Bütün bunların dışında tedavisi olan diğer hastalıklar

Kan dolaşımı
Cilt-deri hastalıkları
Sinir ve solunum yolu hastalıkları
Aşırı kilo
Böbrek taşları
Romatizmal hastalıklar
Kırık-çıkık-kireçlenme
Çocuk hastalıkları
Kadın hastalıkları ve idrar yolları
Ameliyat sonrası tedavi
Mide-bağırsak-safra kesesi hastalıklarında şifalı geldiği söyleniyor.

Kuzuluk Kaplıcaları çevresinde gezilecek yerler

Akyazı Türbeler: Kuzuluk Kaplıcaları Sakarya’nın Akyazı beldesinde konumlu. Çevresinde görmeniz gereken yerlere gelince; Yedi Kardeşler Türbesi (Ömercikler Mahallesi Tekke sokağında), Üç Kardeşler (Taşyatak köyü Domuz gölü mevkiinde), Mir Ali, Emir Ali (Ballıkaya köyünde), Şehir Kerim Türbesi (Pazarköy’de) ve Şehir Kerim Ali Türbesi (Keremali Tepesinde) keşif listenize dahil olmalı.

Kuzuluk Madensuyu: 70 derecelere kadar yükselen sıcaklığı ile Kuzuluk Madensuyu, Kuzuluk Kaplıcalarına giden herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden. Karaciğer ve safra kesesi hastalıklarından şifa arayanlar sıklıkla uğrar buraya. Kuzuluk Madensuyu Akyazı beldesi içinde.

Keremali Dağı – Yaylası

Yürüyüş severler buraya bayılacak. Keremali dağı özellikle doğa yürüyüşüne merakı olanların vazgeçemediği rotalardan biri. Parkurda yürürken Sakarya’nın en güzel manzaralarına şahit olacaksınız. Keremali dağı ve yaylası doğayla iç içe mükemmel saatler geçireceğiniz eşsiz bir durak.

Sakarya’nın yemyeşil tabiatı ve şifalı sularıyla sağlık dolu bir hafta sonu tatili geçireceksiniz. Huzurunuzu ikiye katlayacak bu rota için Sakarya Otellerinden rezervasyonunuzu yaptırın ve keyifli bir hafta sonu tatiline doğru yola çıkın.