Kuşadası Tatiline Renk Katan Adresler

Kuşadası’nda tatil yapanların çoğu hala bilmez Kuşadası’nı İzmir’de mi yoksa Aydın’da mı diye… Hazır Kuşadası demişken Kuşadası tatiline renk katan adresleri yakından gidip görme şansınız varsa ve yaz için tatil planlarınızı henüz yapmadıysanız doğru Kuşadası’nın gezilecek ve görülecek yerlerine doğru yola çıkmaya. Bu arada beklenen o cevap geliyor; Kuşadası Aydın’da. 🙂

Meryem Ana

Kuşadası tatiline renk katan adreslerin ilk durağı Meryem Ana. Kuşadası’nın en güzel yanı gezilecek her yanının birbirine yakın mesafelerde olması. Meryem Ana’da Kuşadası’na sadece 20 dakikalık bir mesafede. Meryem Ana son yıllarını Selçuk’ta geçirmiş ve burada da kalmış. Özellikle temmuz-ağustos zamanlarında turistler ziyaretçi akınına uğruyor ve siz de bu zamanlarda orada olursanız Meryem Ana’nın yaşanmış hikâyesine yakinen tanıklık edebilirsiniz.

Şirince

Bugüne kadar İzmir’de olduğuna alışık olduğumuz Şirince için aslında değişen çok da bir şey yok. Şirince İzmir’e göre Kuşadası’na daha yakın mesafede. Ama İzmir’in vazgeçilmez rotası olarak bilinir. Kuşadası tatiline renk katan adresler listesindeki Şirince hakkında daha kapsamlı bilgiyi önceki blog yazımdan edinebilirsiniz. Kısacası Kuşadası’nda tatil yaparken İzmir’in Şirince’sine uğramadan dönmeyin.

Güvercinada Kalesi

Kuşadası’nda tarihi yerler görmek isteyenlerin ilk fırsatta gittikleri durak Güvercinada Kalesi. Kuşadası’nın turizmine de çok önemli katkısı olduğu da gözden kaçırılmayacak bir detay. Kuşadası tatiline renk katan adreslerdeki kalenin yapımına ta ki Bizans döneminden başlanmış. Osmanlı Döneminde denizden gelebilecek saldırılara karşı savunma duvarı olarak kullanılmış Güvercinada.

Kervansaray

Kuşadası tarihi geçmişiyle süslü bir cennet adeta. 17. yüzyılda Öküz Mehmet Paşa tarafından yapılmış ve 1960’da restore edilmiş bu yapı Kuşadası tatiline renk katan adresler arasında. Öyle olacak ki bu sebeple her yıl milyonlarca turistin akınına uğruyor. Gördüğünüz an da çok etkileneceğiniz bir durak olacağından eminim.

Ege Port

Bayanlar bu çağrım özellikle size. 🙂 Kuşadası’nda alışveriş yapmak istiyorsanız gitmeniz gereken durak kesinlikle Ege Port olmalı. Kuşadası tatiline renk katan adreslerdeki Ege Port, şehrin büyüleyici manzarasına karşı bir sürü alışveriş sokaklarıyla bezeli. Keyifli bir alışveriş sonrası yorgunluğunuzu atmak için deniz kenarındaki restoranlardan birine kurulun, özene bezene hazırlanmış mis gibi bir yemek kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.

Plajları

Kuşadası tatiline renk katacak adresler listesinin son ve en can alıcı durakları Kuşadası plajları. Kadınlar Plajı, Uzun Plaj, Sevgi Plajı, Papaz Plajı, Kuştur Plajı, Güzelçamlı Plajı, Büyük ve Küçük Kalamaki, Tusan, Dipburun Kuşadası tatilinizden yüzünüzü gülümsetecek eşsiz plajlar.  Bu yaz Kuşadası’nın bu bütün duraklarını tek tek gezmek istiyorsanız Kuşadası Turlarında yerinizi ayırtmayı unutmayın.