Kışın Vazgeçilmezi Kızılcahamam Otelleri

Yazı kışı ayrı bir keyif olan Ankara’nın dört mevsim tatil fırsatları sunan rotası Kızılcahamam şifalı termal sularıyla misafirlerini ağırlıyor. Hafta sonu tatilinizde küçük bir keyif tatili yapacaksanız Kızılcahamam’a doğru yola çıkabilirsiniz. Karla kaplı doğasında sıcacık termal suların tadını çıkarıp harika bir hafta sonu tatilini geçirebilirsiniz. Kışın vazgeçilmezi Kızılcahamam Otelleri sizi bekliyor.

Kızılcahamam Otelleri Ankara’nın eşsiz doğasında doğayla iç içe tatil imkânları sunuyor. Yılın her ayında ilgi odağı olan otelleri termal ve kaplıca özellikleriyle sağlık turizmin ilgi odağı olmuş durumda. Kızılcahamam’ın şifalı sularından tam anlamıyla fayda görmek için burada en az bir hafta kalmanız gerekiyor. Suların faydalarını ancak uzun zaman kaldıktan sonra hissetmeye başlayacaksınız.

Tarihiyle de gönülleri fethetmiş Kızılcahamam, ülkemizin zengin kültürel değerlerine sahip harika bir termal bölgesi.

Kızılcahamam ekonomik gelirini yıllardır turizmden kazanır. Her mevsim neden bu kadar talep gördüğünü buradan anlayabilirsiniz. Ankara ve çevre illere olan yakınlığıyla kolaylıkla ulaşılabilen tatil rotaları arasında Kızılcahamam.

Kızılcahamam’ın şifa kaynağı sularında keyif yaptıktan sonra ilçeyi daha yakından tanımak için Kızılcahamam’ın gezilecek yerlerine doğru yola çıkabilirsiniz. Mesela hava ne kadar soğuk olursa olsun küçük bir piknik keyfi iyi gelir. Eğrekkaya, Çamlıdere Barajları, Kurtboğazı keyif dolu piknik için tercih edilebilir. Kızılcahamam’da hayran kalacağınız Mahkemeağacı Köyü ve çevresindeki mağaralar kesinlikle görülmeye değer. Gelin Kayası, Başköy, Ağsar ve Kız Kaleleri, Saray Köyü Roma Harabesi ilçede görmeniz gereken tarihi yerlerden.

Kızılcahamam’da Yapılacak Şeyler

Kızılcahamam’ın mükemmel doğasında keşfedeceğiniz bir durakta Soğuksu Milli Parkı. Buraya gittiğinizde doğaüstü güzelliklerin arasında yürüyüşler yapabilir, termal kaynaklarını ziyaret edebilir, merakınız varsa farklı açılardan yüzlerce fotoğraf karesi ile buradaki tatilinizi ölümsüzleştirebilirsiniz. Hafta sonu tatilinde burada olacaksanız pazar günleri kurulan yöresel pazarı gezmeden, tazecik toplanan ürünlerinden almadan geri dönmeyin.