Kışın Gidilebilecek Doğayla İç İçe Rotalar

Doğayla iç içe vakit geçirmeyi sevenlere birkaç önerimiz var. Bu soğuk kış günlerinde yaşadığınız yerden çok uzaklara gitmeden hafta sonu kaçamağı yapabileceğiniz bu rotalar ülkemizin en sevilen yerleri arasında. Eşsiz bir doğada huzuru bulmak isteyenler birbirinden şirin bu adresleri kaçırmamalı. Kışın gidilebilecek doğayla iç içe rotalar geliyor!

Ağva – Şile

Yeşilin ve mavinin bütünleştiği bir yer düşünün. Enfes coğrafyasıyla içinizi saracak Ağva, hem günübirlik hem de güzel bir hafta sonu kaçamağı için kaçırılmaz bir tatil önerisi. Ağva’ya gittiğinizde Kerpe, Kadırga Koyu, Saklıgöl, Göksu ve Aşıklar Yolu’nu görülecekler listenize dahil edin. Ağva’nın enfes köy kahvaltısıyla güne başlayın ve ardından doğa yürüyüşlerine çıkın. Ağva otelleri sizi bekliyor.

Tarihi evleriyle ün salmış Karadeniz’e kıyısı olan Şile, İstanbul’a yakınlığı ve harika doğasıyla sizinle. Şöyle keyifli bir akşam yemeği için Şile Limanı’nda sıralanmış şirin mi şirin balık restoranlarına uğrayın ve Ağlayan Kaya’nın meşhur hikayesini yerinde dinleyin. Şile otellerinde konaklayarak haftanın tüm yorgunluğunu geride bırakabilirsiniz.

Sapanca – Abant

Maşukiye’nin tadına doyum olmayan serpme kahvaltısıyla güne başlamaya ne dersiniz? Muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyüşler yapacağınız bu rotaya hayran kalmak için pek çok neden var. Gün içinde canınız farklı şeyler yapmak istediğinde bisiklet kiralayıp çevredeki güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Kış aylarının en güzel rotası Kartepe’de kayak yapmadan dönmek olmaz. Hafta sonu tatilinizi Sapanca otellerinde değerlendirebilirsiniz.

Bolu deyince akla ilk Abant ve saymakla bitmeyen güzellikleri gelir. Bol oksijen kaynağı tertemiz havası, şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için adeta ilaç gibi geliyor. Burada geçireceğiniz zaman içinde ata binebilir, trekking yapabilir, faytona binebilir ya da sandal sefası yapabilirsiniz. Mudurnu ve Göynük Abant turunuzda göreceğiniz harika adresler. Tarihin eskitemediği Türk evleri, şahane lezzetler bu tura eşlik edecek. Abant otelleri için sitemizi ziyaret edin.