Kışın Avrupa Tatili Yapmak İçin Birçok Neden

Kışın en zorlayıcı günlerinde bulunduğunuz yerden uzaklaşmayı çok istiyor ancak hava şartlarından dolayı gideceğiniz yollar gözünüzde büyüyorsa sizi harekete geçirecek bir Avrupa tatilinin zamanı gelmiş demektir. İlk duyduğunuz anda bu fikir içinizi pek açmayabilir ama gittikten sonra da iyi ki gelmişim diyeceğiniz o ülkelerde mükemmel tatil fırsatlarını kaçırmayın deriz. Mesela tam da şu an Paris, Amsterdam, Moskova veya daha farklı bir ülkede olmak istemez miydiniz? Ne kadar soğuk olduğunu bilsek de kışın Avrupa tatili yapmak için birçok neden listemizi sizin için sıraladık.

Sakin bir tatil

Yaz aylarında gittiğiniz bir Avrupa ülkesi size daha cazipmiş gibi gelebilir ancak şehir kalabalığından adım atacak yer bulamayıp en sonunda kimsenin olmadığı yerlere doğru kaçışmaktan tam anlamıyla gezemeyeceğiniz gerçeğiyle karşılaşmanız an meselesi. Oturmak istediğiniz bir restoran ya da kafede sıra beklemektense başka yerleri tercih etmek zorunda kalmak gibi olumsuzluklarda var tabi ki. İnsanlardan kaçmaya çalışırken kendinizi hiç ummadığınız bir yerde bulmaktansa planlarınızı yaz aylarına göre değil kış aylarına göre yapmak her zaman daha avantajlı olur. Kışın Avrupa tatili yapmanın en güzel yanlarından biri de gittiğiniz ülkeye ait ne kadar müze, cadde, meydan, alışveriş merkezi, lezzet durakları varsa yer sıkıntısı yaşamadan dilediğinizce gezilebiliyor olması. Kısacası kış aylarında gideceğiniz şehir kalabalıktan uzak, sessiz, huzur verici anılarla dolu olacak.

Uygun konaklama imkanı

Gündüz şehrin tarihi yerlerini, müzelerini, önemli yapılarını gezdiniz ve eğlenmek için akşam saatlerini iple çekiyorsunuz. Gitmek istediğiniz yerde konakladığınız bölgeden epey uzaklarda. Yazın konaklama bedeli kış aylarına göre çok daha pahalı olduğu için bütçeniz ancak merkezi yerlerden uzaktaki otellere yetiyor. Haliyle bir yere gitmek içinde yolda geçen zamanın haddi hesabı yok. Tabi ödediğiniz yol paraları da yanında cabası. Peki kışın konaklama imkanları nasıl diye aklınızdan mutlaka geçiyordur. Avrupa ülkeleri kış aylarında daha sakin olduğu için konaklama fiyatları da haliyle uygun oluyor. Yola ve otele verdiğiniz onca parayı hesaplayacak olursanız kış aylarında tatil yapmanın ne kadar karlı olduğunu bir kez daha anlarsınız. Uygun fiyatlarla tatil yapmanın yolu kış aylarından geçtiğini unutmayın.

Gittiğiniz ülkeyi dolu dolu keşfedin

Bilinenin aksine dünyaca ünlü festivallerin çoğu sonbahar ve kış aylarında ziyaretçileriyle buluşuyor. Bir ülkeyi gezmek kadar eğlenceleriyle tanışmakta bir o kadar önemli aslında. Konserler, tiyatrolar, sinema gösterimleri, sergiler ve daha birçok aktiviteyle coşku dolu anlara şahit olursunuz. Bunun yanında şehirde yaşayan halkla yakın ilişkiler kurup gittiğiniz yere dair bilgiler edinebilir, gezdiğiniz gördüğünüz yerlerin tadını çıkara çıkara keşfe çıkarabilirsiniz.

Kış tatili yapmanın keyfine varın

Kış mevsimi geldiğinde üzerimizde bir uyku hali olur nedense. Evden çıkmak bile istemeyiz çoğu zaman. Böyle hissettiğimiz zamanlarda yapılacak en güzel şey kendimizi kış tatilinin kollarına bırakmak olmalı. Bu sayede üzerimizdeki o negatif duygulardan kurtulur ve çevrede ne kadar gezilecek yer varsa keşfetmiş oluruz. Bunu yaparken fotoğraf makinelerinizi yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin, çektiğiniz her anı tekrar tekrar hatırlayıp o günleri yeniden yaşayın.

Kışın Avrupa tatili yapmak içinizde bastırdığınız güzel duyguları açığa çıkarmanız için büyük bir fırsat aslında. Şimdi sizin için seçtiğimiz en özel yurt dışı turları ile kış fırsatlarına doğru yola çıkma zamanı. Keyifli tatiller. 🙂