Kısa Tatilleri Keyfe Dönüştüren Öneriler

Bazen yıllık izinlerimizi kullanmak için uygun zamanlar yaratamayız. İşte böyle zamanlarda en azından hafta sonu tatillerini değerlendirmek cazip gelir. Kısa kaçamaklar, yakın bölge otelleri tatilimize renk katmaya yeter. Siz de bu hafta sonu kaçamağı yapmayı düşünüyorsanız bu yazı tam size göre demektir. Kısa tatilleri keyfe dönüştüren öneriler geliyor.

Yakın yerlere kaçın

Zaten kısa bir tatiliniz var onu da yollarda geçirmek istemezsiniz herhalde. O halde yapacak tek bir şey var, yakın yerleri tercih etmek. Kısa tatilleri keyfe dönüştüren önerilerden altın değerinde olan yakın yerlere gitmek her zaman cazip olmuştur. Yolunuz ne kadar kısa olursa görecekleriniz hatta zevkini süreceğiniz şeyler de bir o kadar fazla olacaktır. Tercih sizin.

Tatil planınızı iyi düşünün

Gideceğiniz yeri birkaç gün önceden belirlemek işinizi her zaman kolaylaştıracaktır. Son dakikalar her zaman daha yorucu olur, unutmayın. Kısa tatilleri keyfe dönüştüren önerilerden tatil planlarını önceden düşünmek hem zamandan hem de keyfini doya doya çıkarmanıza yardımcı olacak. Yeri seçtikten, kalacağınız yeri de ayarladıktan sonra gelsin tatil. 🙂

Kalacağınız yer merkezi olsun

Kısa tatilleri keyfe dönüştüren önerilerden altın değerinde bir kural daha. Kalacağınız yeri merkezi konumdan seçerseniz çevrenizdeki güzellikleri keşfetmeniz daha kolay olur. Kendi aracınız olmasa bile toplu taşımalar her zaman daha rahat olacaktır. Unutmayın zaman sizin için çok kıymetli.

Gezilecek yerler listenizi hazırlayın

Gittiğiniz yerde sayılı gününüz var, peki ne yapmak lazım gezilecek yerler listenizi önceden belirlemeniz ve mümkün olduğunca gidebileceğiniz kadarını belirlemeniz lazım. Tabi gönül ister ki daha çok yerler göresiniz ama hafta sonu kaçamağınız olduğu için kısa ve öz bir liste yeterli olacaktır.

Erken yatın erken kalkın

Kısa tatilleri keyfe dönüştüren önerilerde erken kalkma kuralını seçmezseniz yapacağınız şeyler de bir o kadar az olacaktır. En azından bu hafta sonu uykuyu biraz erteleyip tatilin tadını çıkarın. Uykuda geçen her saat tatilden çalıyor unutmayın.

Telefondan biraz uzak kalmak şart

Bütün hafta boyu çalan telefonlar, gelen mesajlar vaktinizi yeterince öldürmeye yeterken en azından bu hafta sonu olsun telefonu bir kenara bırakıp sadece tatile odaklanın. Bunlar farkında olmadan hayatın güzel geçecek zamanlarını öldüren şeyler aslında. Zamanınız size kalsın istiyorsanız kısa tatilleri keyfe dönüştüren önerilere kulak asın.

Şayet iki günlüğüne bile olsa tatil yapmaya zamanınız yoksa günübirlik turlardan yana kullanabilirsiniz tercihinizi. Seçenek çok, değerlendirmekse size bağlı.