Kış Tatilinin Tadını Kapadokya’da Çıkarın

Türkiye’nin tatil cenneti demek bir yere ancak bu kadar yakışırdı. Dört mevsim tatilin mümkün olduğu ve her mevsim ayrı güzelliklerle bizi karşılayan Kapadokya’dan bahsediyoruz. Kapadokya’nın en sakin mevsimi kış ancak bu mevsimde dahi yapacak harika şeyler var bu bölgede. O halde kış tatilinin tadını Kapadokya’da çıkarın diyoruz.

Balon turları

Kapadokya tatilinizin olmaz aktivitesi elbette balon turları. Şehrin büyüleyici manzaralarına yükselen balonlardan fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin. Sabahın ilk ışıklarında yapılan balon turlarına Avanos ve Ürgüp’ün eşsiz manzaraları eşlik edecek. Ardından güne harika bir kahvaltı ile başlangıç yapabilirsiniz.

Vadiler ve Müzeler

Kapadokya vadi ve müzeler sadece yaz ya da bahar aylarında değil kış aylarında da hizmete açık. Kapadokya’nın tarihine ve doğal güzelliklerine şahitlik edeceğiniz birkaç nokta sizi bekliyor. Güvercinlik Vadisi, Ihlara Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi gibi rotalar Kapadokya’nın gezilecek ve görülecek yerlerinde başı çekiyor.

Kapadokya şarapları

Kapadokya ziyaretinizde meşhur şaraplarını denemeden dönmek olmaz. Bu anı ister otelinizin şömine başında taçlandırın ister kar yağarken manzaraya karşı… Özellikle kırmızı şarabıyla ünlü bölgede sıcak şarap yapanların sayısı bir hayli fazla.

Kapadokya mutfağı

Şimdi biraz iştah kabartma zamanı! Kapadokya mutfağının en meşhur lezzetlerinden bahsedecek olursak testi kebabı başı çeker. Tazecik etlerle donatılan masalarda et çorbası ve kebap türleri eksik olmaz. Ağızlarda dağılan kuru fasulyesi de mutfağın olmazsa olmazlarından. Kısacası Kapadokya turunuzda bölgenin eşsiz lezzetlerinde başı çeken et çorbasıyla içiniz ısınacak, kebapları ve kuru fasulyesiyle mideniz bayram edecek.

Kışın keyfini çıkarın

Kışın keyfini en güzel çıkaracağınız adreslerden birindesiniz. Turizm cenneti Kapadokya’da kışı karşılamanın keyfi bambaşkadır. Otellerin sunduğu Türk hamamı, spa, sauna ve havuz hizmetleri ile unutamayacağınız bir kış tatili sizi bekliyor. Önceden rezervasyon yaptırdığınız takdirde otellerin spa ve masaj imkanlarından yararlanarak tüm yorgunluğunuzu geride bırakabilirsiniz.