Kış Tatilinde Neler Yapılır?

Kış soğuklarının kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı bugünlerde kış tatil planları da kaçınılmaz olur. Kimimiz tercihini kayaktan yana kullanırken kimimizde termallerin sıcacık sularından yana kullanmak ister. 2-3 günlüğüne de olsa yaşadığımız yerden uzaklaşıp doğayla iç içe geçmiş rotaları ziyaret etmek gibisi yoktur. Plan yapmak istiyor ancak nereye gitmek istediğinize bir türlü karar veremiyorsanız kış tatilinde neler yapılır isimli içeriğimiz sizler için geliyor.

Kayak Tatili

Kış tatilinde en çok kayak yapmayı seviyorsanız Türkiye’nin birbirinden güzel rotalarını ziyaret edebilirsiniz. Yakın mesafeyi sevenler için Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, tatilim uzun uzakta olsa farketmez diyorsanız Palandöken, Ilgaz, Sarıkamış, Erciyes tam size göre demektir. Kayak yapmak için illa ki profesyonel olmanıza gerek yok, zorluk seviyesine göre yapılmış pistler sayesinde herkes kayak yapmanın tadını çıkarıyor. Hazır sömestr tatili yaklaşıyorken çocuklarınızla birlikte keyif dolu tatilin tadını kayak otellerinde çıkarabilirsiniz.

Termal Tatili

Huzuru arayanlar için keyif dolu tatil termallerden geçiyor. Kaliteli ve konforlu hizmetler sunan termal oteller ülkemizin pek çok yerinde hizmet vermekte. Kızılcahamam, Sandıklı, Yalova, Pamukkale, Edremit, Balıkesir, Kütahya, Nevşehir hastalıklar üzerinde iyileştirici özellikler taşımaktadır. Termallerin şifalı sularında tüm yılın yorgunluğunu atabileceğiniz gibi hastalıklarınıza da büyük ölçüde deva bulabilirsiniz.

Hafta Sonu Kaçamağı

Kış tatilinde neler yapılır isimli içeriğimizin bir başka önerisi hafta sonu kaçamağı. İş stresiydi, ev koşuşturmacası derken hafta sonu tatillerini iple çeker olduk. Hafta sonu tatillerini en güzel şekilde değerlendirebileceğiniz harika bir fikrimiz var. İstanbul ve yakın çevrede yaşayanlar için her mevsim ayrı güzellikleri içinde barındıran yakın bölgeler küçük kaçamaklar için biçilmiş kaftan. Ağva, Abant, Şile, Sapanca, Bolu’nun harika doğasında konumlu otellerde her bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcut. Şayet yakın zamanlarda gerçekleştirmek istediğiniz özel planlarınız varsa yakın bölge otellerini tercih edip yola çıkabilir, romantik bir hafta sonu tatiline merhaba diyebilirsiniz.