Kıbrıs’ın Tarihi Yerlerine Yolculuk

Dört mevsim tatilin adresi Kıbrıs, deniz, güneş, kumuyla olduğu kadar eğlence merkezleri ve tarihiyle de günümüzün en popüler yerleri arasında. Değerli eserleri içinde barındıran bu rota her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Şayet henüz bir tatil planınız yoksa Kıbrıs otellerinde konaklayarak Kıbrıs’ın tarihi yerlerine yolculuk edebilir, harika bir tatil deneyimine merhaba diyebilirsiniz.

Lefkoşa, Selimiye Cami

Daha önceleri St. Sophia Katedrali olarak bilinen Selimiye Cami, Luzinyanlılar tarafından inşa edilmiştir. Kıbrıs tatili yapan herkesin mutlaka görmesi gereken bu cami Suriçi’nde bulunuyor.

Lefkoşa, Büyükhan

Birbirinden çeşitli hediyelik eşya dükkanları ve kafeleri ile büyüleyici bir rota olan Büyükhan Surlariçi’nde sizi bekliyor. Evinizi süsleyecek hediyeliklerden sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

Lefkoşa, Surlariçi

Kıbrıs’ın en görülesi yerlerinden biri de Lefkoşa’daki Surlariçi. Adeta bir çemberin içinde konumlu bu rota şehrin en eski yerleşim yeridir. Buradaki turunuz boyunca tarihi yerleri gezip daracık sokaklarında yürüyüşler yapabilirsiniz.

Girne, Bellapais Manastırı

Şayet doğru zamanı tutturabilirseniz Beşparmak Dağları’nın yamacında yükselen konserleri izleme şansı bulabilirsiniz. Girne’nin doğusunda kalan Bellapais Manastırı, eğlence severler için biçilmiş kaftan.

Girne Kalesi

Kıbrıs’ı dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korumak amacıyla yapılmış Girne Kalesi, içinde başlı başına tarih barındırıyor. Burayı dolu dolu gezmek için bir gününüzü Girne Kalesi’ne ayırmanızı öneririz.

Girne, St. Hilarion Kalesi

Kıbrıs tarihine ilgi duyanlar bilir St. Hilarion Kalesi’nin ülke için ne kadar önemli bir yeri olduğunu. Bu kale Luzinyalılar zamanından kalan üç kaleden biridir ve en güzelidir.

Mağusa, Kapalı Maraş

1974’te Türklerin ele aldığı Kapalı Maraş, Kıbrıs tarihinin en iyi örnekleri arasında gösterilir. Şimdilerde burada ne Türkleri ne de Rumları görmek neredeyse mümkün değil. Tarihin en derin izlerine buraya gittiğinizde şahit olacaksınız.

Güzelyurt, Aziz Mamas Kilisesi

Bizanslılar zamanında inşa edilmiş Aziz Mamas Kilisesi, şimdilerde pek kullanılmasa da Kıbrıs için önemli yere sahiptir.

Kıbrıs’ın tarihi yerlerine yolculuk etmek için Kıbrıs Otellerinden rezervasyonunuzu hemen yaptırın. Birbirinden güzel bu şehirlerde tarih, doğa, harika bir coğrafya etrafınızı saracak.