Kıbrıs’ın İkinci Büyük Şehri: Limasol Gezi Rehberi

Turizmin göz bebeği Kıbrıs ikinci büyük şehri Limasol gezi rehberiyle bizimle. Adanın hem en güzel yerlerinden hem de en güzel tatil yerlerinden olma iddiasını her yıl olduğu gibi yine fazlasıyla hak ediyor. Kış soğuklarından artık nihayet çıktığımıza göre yazın en sıcak günlerinde Limasol’u da ziyaret etme sezonu da açılmış demektir. O zaman yapılacak ilk iş uçak biletini ayarlamak ve doğru Kıbrıs’a uçmak.

Limasol’da gezilecek yerler

Fasouri Watermania Su Parkı

Kıbrıs’ın ikinci büyük şehri Limasol’da eğlence mi arıyorsunuz, ortalık sıcaktan kavrulurken buz gibi su parklarıyla ünlü Fasouri Watermania’ın su kaydıraklarından aşağı bırakın kendinizi. Hem eğlence dolu, hem de bu sıcaklarda yapılacak en güzel şey bu olmalı. Buradan sadece çocuklar değil her yaşta insan yararlanabilir. Heyecan dolu günler yaşayacağınız Limasol’da her anınızı ölümsüzleştirmelisiniz.

Oleastro Olive Parkı ve Müzesi

Limasol manzarasının en muhteşem yeri bence Oleastro Olive’de. Lezzetli mi lezzetli zeytinyağlı yemekler, huzur, aşk ve unutulmaz bir tatil deneyimi hepsi bir arada. Kıbrıs’tan geriye dingin bir kafayla ayrılmak istiyorsanız bu parkı mutlaka görmelisiniz.

Kourion Antik Kenti

Kıbrıs’ın en büyüleyici atmosferi Limasol eski kalıntıların bir arada olduğu Kourion Antik Kentiyle oldukça meşhur. Tarihi geçmişi bir yana manzarası da yanında cabası. Anı ölümsüzleştireceğiniz en güzel kareleri burada yakalayacağınız bir Limasol tatiline Kourion’da yelken açın.

Araba Müzesi

Eski arabalar, eski duygular… Yıllardır hala ayakta duran o klasik arabalar Araba müzesinde sizi bekliyor. O eski heyecanları yaşayacağınız tarihinin en eski ama bir o kadar da güzel arabaları burada sergileniyor. Limasol hem tatil hem de gezilecek yerleriyle mükemmel bir şehir demiştik, keza Araba müzesi de bunu fazlaca doğruluyor zaten. Oralara kadar gitmişken müzeyi de gezeyim diye düşünen ama koca bir gününü buraya ayıran o insanların arasında olmak istiyorsanız rotanızı Limasol’un klasik araba müzesine çevirin.

Omodos Köyü

Limasol’da biraz nostalji yaşama zamanı şimdi. Kavisli daracık eski sokakları, hediyelik eşyacıları, buram buram kokan kahve dükkânları arasında içinizi ısıtacak öylesine şirin bir köy Omodos. Huzurlu geçen Limasol tatilinizde Omodos’ta bir kahve molası vermek süper bir fikir olacak.

Kourion Plajı

Kıbrıs’ta denize girilecek rotalardan bir diğeri de Kourion plajı. Eşsiz bir manzara, tadına doyulmaz masmavi deniz bu plajda sizi bekliyor. Sevdiğinizle el ele uzun yürüyüşler yapacağınız bu plajı unutulmaz anılarla taçlandırın.

Kolossi Kalesi

Limasol’un tarihi geçmişine yolculuk mu etmek istiyorsunuz o zaman gideceğiniz yer Kolossi Kalesi olmalı. Gezinize renk katacak bu durak keyifle zaman geçirmeniz için harika bir alternatif. Limasol’un en güzel manzarasını yakalamak için Kolossi Kalesinin en üst noktasına çıkın. Eşsiz bir mimari, mükemmel bir manzara eşliğinde Limasol, bu yazın yine göz bebeği.