Kıbrıs Gezi Rehberi

Akdeniz’in maviliklerine açılan, deniziyle, tarihi yerleri, doğal güzellikleriyle ve renkli geceleriyle bambaşka bir tatil deneyimi yaşatan Kıbrıs, 2019 yazında yine çok popüler. Kıbrıs’ı tercih etmek için bu kadar sebep varken sizin için hazırladığımız Kıbrıs gezi rehberi ile yola çıkma zamanı!

Kıbrıs içinde Girne, Lefkoşa, Mağusa ve Güzelyurt olmak üzere 4 güzel şehir barındırıyor. Kıbrıs’ın gezilecek ve görülecek yerlerini saymakla bitiremeyiz belki ama listenizden eksik olmaması gereken rotalar; Girne Kalesi, St. Sophia Katedrali (Selimiye Camii), Girne Limanı, Büyük Han, Batık Gemi Müzesi, Kuzey Kıbrıs Herbaryumu, Salamis Harabeleri, St. Mamas Manastırı, Bellapais Manastırı, Buffaveneto Kalesi.

Kıbrıs Gece Hayatı

Kıbrıs dört mevsim ziyaret edilen bir destinasyon. Bu nedenle gece hayatı sürekli hareketlidir. Eğlence mekanlarında başı casinolar çeker. Hafta sonlarında ve özel günlerde sahne alan ünlü isimlerde Kıbrıs gecelerine ayrı bir hareketlilik katar. Gece hayatının bu kadar talep görmesinin diğer bir sebebi ise Türkiye’ye oranla daha uygun fiyatlarla eğlenmenin mümkün olmasıdır.

Kıbrıs’ta Alışveriş

Kıbrıs’tan ayrılmadan önce sevdiklerinizi mutlu edecek hediyelikler almak isterseniz ziyaret edeceğiniz adres Lefkoşa’daki Büyük Han olmalı. Tatlı mı tatlı dükkanların olduğu bu durakta pek çok hediye alternatifi bulabilirsiniz. Kıbrıs’ın olmazsa olmaz lezzeti olan hellim peynirini ise Lefkoşa Belediye Pazarı’ndan almanızı öneririz. Şayet giyim alışverişi yapmak istiyorsanız da uğrayacağınız adres Girne Çarşısı’ndaki mağazalar olmalı.

Kıbrıs Yeme-İçme

Kıbrıs’ın zengin mutfak kültürüyle tanışmaya hazır olun. Bugüne kadar birçok kültüre ev sahipliği yapmış Kıbrıs’ta hellim peynirinden şeftali kebabına, çeşit çeşit mezelerden farklı kebap türlerine kadar türlü lezzet keşfi sizi bekliyor. Buraya özgü ne kadar lezzet türü varsa bir bir deneyimlemenizi öneririz.

Kıbrıs’ı ne kadar anlatsak az gelir diyerek en yakın zamanda Kıbrıs otellerini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Şimdiden keyif dolu tatillere.