Kayak Severlere Alternatif Rotalar

Soğuk havaların kendini göstermeye başladığı bu günlerde kayak tatilcileri planlarını yapmaya başladı. Kayak tatili ile birlikte yeni yerler keşfedip kış sporlarının tadını çıkaracağınız rotalar şu aralar ön planda. Lapa lapa yağan karın altında muhteşem manzaralar sunan bu rotalar hakkında bir araştırma yapıp size harika bir liste hazırladık. Kayak severlere alternatif rotalar listemizde nereler varmış yakında tanıyalım.

Rusya, Sochi

Uluslararası Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmış Sochi, Rusya’nın Krasnodar bölgesinde konumlu bir kayak köyüdür. Özellikle son yıllarda Rusya’nın en büyük tatil şehri olarak adından sıkça bahsettirmekte. Dünya standartlarında hizmet veren tesisleri sayesinde her yıl binlerce turist buraya akın ediyor. Rosa Khutor, Alpika, Carousel ve Phesakor ülkenin en popüler kayak tesislerinin bulunduğu bölgelerdir. Gündüz bembeyaz karların arasında kayak yaparken geceleri bu bölgelerin eğlenceleriyle tanışabilirsiniz.

Bulgaristan, Bansko

Kayak severlerin en uğrak rotasıdır Bansko. Türkiye’ye olan yakınlığı ve her bütçeye uygun konaklama hizmetleri ile küçük bir dağ kasabası olan Bansko’da zorluk seviyesine göre pistler bulunuyor. Pirin dağları eteklerindeki milli parkın tam ortasında yer alan kayak merkezi uygun fiyatlarıyla herkesin gönlünde taht kurmuş durumda. Bansko turları sizi bekliyor.

Lviv, Bukovel

Ukrayna’nın ilk kurulan ve en büyük kayak merkezi Bukovel, Avrupa standartlarında kayak keyfi sunmaktadır. İlk başlayanlar için 12, orta seviyedekiler için 41, profesyoneller içinse 8 pistten oluşan bölgede toplamda 61 pist bulunuyor. Bu pistler 600 metre ile 4 kilometre arasında değişmektedir. Her bütçeye uygun hizmet anlayışıyla konaklama seçenekleri bulabileceğiniz bu rotada çeşitli aktiviteler, eğlence dolu geceler tatilinize eşlik edecek.

Kosova, Brezoviça

Vizesiz seyahat edilebilen Kosova’nın en büyük şehirlerinden biri olan Prizren yakınlarında konumlu turizm merkezidir Brezoviça. Kasım-mayıs arası hizmete açık olan kayak pisti orta seviye kayakçılara hitap etmekte.

Belgrad, Kopaonik

İçinde 18 pist bulunan Kopaonik, Sırbistan’ın en gelişmiş kayak merkezi olarak tanınır. Doğayla iç içe tatil yapabileceğiniz bu rotada gece hayatı da oldukça hareketli. Kayak dışında farklı aktiviteleriyle de tercih edilen Kopaonik’te doğa sporlarına katılmayı unutmayın.