Kaş’ta Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bir Akdeniz klasiği desek de ünü hiç bitmeyen Kaş’a götürüyoruz sizleri. Her ne kadar küçük bir tatil cenneti olsa da görülecek yerleriyle adeta devleşen bu belde de kaçırmamanız gereken harika yerler var. Şimdi gelin hep beraber Kaş’ta gezilecek ve görülecek yerlere yolculuk edelim.

Antalya’nın eşsiz güzelliği Kaş gibi bir turizm cennetiyle birleşince hakkında pek çok şey duymak mümkün. Sadece ülkemizin değil, dünyanın sayılı yerlerinden biri olarak gösterilir Kaş. Dünya üzerinde dalış noktalarından birine sahip olan bu bölge binlerce yıllık tarihi geçmişiyle de ünü yayılmış durumda. O yıllarda pek çok olaya ev sahipliği yapmış Kaş’ın gezilecek ve görülecek yerleriyle tanışma zamanı.

Kaş Antik Tiyatrosu

Tarihi geçmişi M.Ö. 1. yüzyıla dayanan Kaş Antik Tiyatrosu, Antalya’nın en can alıcı manzaralarından birinde konumlu. Her yıl binlerce turist burayı görmek için yola koyulur. Kaş Antik Tiyatrosu, aynı zamanda Antiphellos Antik Kenti’nin en önemli yapılarından biri özelliğini taşıyor.

Antiphellos Antik Kenti

Kaş’ın muazzam tarihini gözler önüne seren Antiphellos Antik Kenti’ne şehir merkezinden yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İçinde kaya mezarlıkları, antik mezarlar, Likya lahitleri ve bir de antik tiyatrosu olan antik kent, Kaş tatilcilerinin uğramadan dönmediği yerler arasında.

Xanthos Antik Kenti

Tarihi geçmişi Likya’ya dayanan antik kent o dönemlerin en eski yerleşim yeridir. Kurulduğu dönem itibariyle tarihi M.Ö. 7. yüzyıla dayanıyor. Kaş tatilinizde bir farklılık yapıp bölgenin tarihi yerlerini bir bir keşfedin.

Kekova

Sadece deniz yoluyla ulaşılabilen Kekova, Türkiye’nin tek batık kenti olma özelliğiyle öne çıkıyor. Kaş merkezinden kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz Kekova’ya. Kekova turunuzda Simena Antik Kenti’ni görmeden dönmeyin.

Kalkan

Kaş merkezine 20 km’lik mesafede konumlu Kalkan, Kaş tatilcilerinin en yoğun ilgi duyduğu yerlerden biridir. Buradaki turunuzda; Kalkan limanı, çarşısı ve plajları keşif listenize dahil olmalı.

Demre

Kaş’ın harika beldelerinden birine yola çıktığınızda Demre’ye uğramadan dönmeyin. Demre Myra Antik Kentiyle çok popüler. Kaya mezarlıklarını göreceğiniz bu rotadan sonra yönünüzü Demre merkezine çevirin.

Patara

Kaş tatilcilerinin deniz, güneş ve kuma doydukları eşsiz bir güzelliktir Patara. Patara Antik Kenti yakınında olan Patara, bölgenin en büyük ve en güzel plajlarından biridir. Kilometrelerce uzunluktaki plajını muazzam güzellikleri arasında mutlaka görmelisiniz.

Kaş Plajları

Şu ana kadar hep tarihinden bahsettiğimiz Kaş’ın dünyaca ünlü pek çok plajı var. Bunlar arasında başı çekenler; Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Büyük ve Küçük Çakıl Plajları. Kaş Otellerinde konaklayarak mükemmel bir tatil deneyimini Kaş’ta geçirebilirsiniz.