Kasım’da Gidilebilecek Tatil Yerleri

‘Kasım’da aşk başkadır’ cümlesi başka bir aya bu kadar yakışamazdı herhalde. Birbirinden renkli rotaların bir araya geldiği bu ayda keşfedilecek çok şey var. Koca bir yazı çalışarak geçirip tatil için sonbaharı beklediyseniz şimdi tatil yapma sırası sizde gelmiş demektir. O halde şimdi Kasım’da gidilebilecek tatil yerleri nerelermiş gelin beraber incelemeye başlayalım.

Polonezköy

Sararmış yapraklar, tertemiz bir hava ve Polonezköy… İstanbul’un doğal güzellikleriyle ünlü rotalarından biri olan Polonezköy, harika mekanlara ev sahipliği yapıyor. Cumhuriyet Köyü’nden 10 km’lik mesafede kalan bu bölge konaklama için çeşitli alternatifler sunuyor. At çiftlikleri, mesire alanları ve yeşilin tüm renkleri bu keyifli güne eşlik edecek.

Yuvacık

Doğaseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği enfes lezzetlerin ve doğal güzelliklerin adresi Yuvacık, özellikle hafta sonu tatilleri için kaçırılmayacak bir yer. Şelale üzerine kurulu masalarda tazecik balıklarından yemenin ardından doğa yürüyüşlerine katılmanın tadı bir başka güzel oluyor bu rotada. İstanbul’dan sadece 150 km’lik mesafede olan Yuvacık İzmit sınırları içinde konumlu. Diğerlerinden farklı bir hafta sonu tatili için İzmit otellerinde konaklayarak Yuvacık’ı ziyaret edin.

Kaz Dağları

Çanakkale ve Balıkesir sınırlarında yer alan Kaz Dağları, yaz-kış talep gören doğa harikası yerlerimizden. Mis gibi çam ormanları arasında sonbaharı karşılamak için kaçırılmaz bir yer aynı zamanda. Bölgenin birbirinden güzel rotalarıyla tanışmak için Küçükkuyu, Akçay, Güre ve Altınoluk’u gezi listenize ekleyebilirsiniz. Balıkesir otelleri sizi bekliyor.

Kapadokya

Sonbaharın en güzel yaşandığı yerlerdendir Kapadokya. Balon turlarına katılıp şehrin harika manzaralarına yelken açmak ayrı bir keyif verir. Sonbahara özgü tüm güzellikleri bulacağınız Kapadokya’nın meşhur peri bacalarını gezerek mağara otellerinde bir gece olsun mutlaka konaklamanızı öneririz. Katılacağınız Kapadokya turlarında Göreme Açık Hava Müzesi, Üç Güzeller, Avanos, Deinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi ve daha birçok rota gezi programınıza dahil olacak.

Çamlıhemşin

Karadeniz’in bol oksijen kaynağı rotası Çamlıhemşin’e gitmeye ne dersiniz? Yazın en sıcak zamanlarında bile bahar havasını yaşayacağınız bu rota yeşilin binbir rengini barındırıyor içinde. Muhteşem manzaralar içinde ziyaretçilerini karşılayan Çamlıhemşin’de trekking turlarına katılın, Ayder Yaylası’nı ziyaret edin ve mutlaka şifa kaynağı kaplıcalarına girin. Karadeniz turlarımızı kaçırmayın.

Karagöl

Sonbaharın en güzel renklerine şahit olacağınız bir diğer rotamız Kaçkarlar’dan. Türkiye’nin en yüksek dördüncü dağı Kaçkarlar, şelaleler, göller ve zengin bir bitki örtüsü içinde Kasım’da ziyaret edilmeli. Birbirinden güzel kareler yakalayacağınız bu rotalarda fotoğraf makinenizi yanınızdan ayırmayın. Doğu Karadeniz turlarımıza katıldığınızda Karadeniz yaylaları da gezi programınızda olacak.