Kartepe Kayak Merkezi Gezi Rehberi

Kış soğukları yaklaştıkça büyük ilgi gören kayak merkezleri de olmasa kış tatilini nerede geçirsek diye kara kara düşünürdük. Ülkemizin kış turizmindeki popüler adresi Kartepe Kayak Merkezi bunlara verilebilecek en güzel örneklerden biri. İstanbul’un hemen yanı başındaki bu rota doğasıyla insanı kendini çekiyor. Hafta sonu kaçamakları için cazip seçenekler sunan Kartepe Kayak Merkezi gezi rehberi ile sizinle.

Kartepe Kayak Merkezi Türkiye’nin diğer kayak merkezlerine oranla çok daha yeni olsa da Sapanca’nın eşsiz güzellikleri sayesinde binlerce turistin uğrak rotası haline geldi. Sapanca Gölü etrafında geçirilen keyifli bir günün ardından canınız farklı şeyler yapmak isterse Kartepe Otellerinden rezervasyon yaptırıp kendinizi aktiviteleri ve bembeyaz karları ile ünlü Kartepe’nin kollarına bırakabilirsiniz. İstanbul’dan yola çıkacaksanız 1,5 saat sonra Kartepe Kayak Merkezine ulaşabilirsiniz. Ulaşımın bu denli kolay olması Kartepe’ye gitmek için sebepleri arttırıyor. Kartepe Kayak Merkezi 3 tepe üzerinde kurulu. Kayak tecrübenize göre mavi veya kırmızı pistlerine çıkıp kaymanın keyfini özgürce çıkaranlardan biri de siz olabilirsiniz.

Geyik Alanı Tepesi (kolay-orta seviye)

Kartepe Kayak Merkezi içinde mavi renk pistlerin olduğu yer Geyik Tepe Alanı. Buraya çıkmak için telesiyejleri kullanabilirsiniz.

Karlıtepe Kayak Pisti (orta seviye)

Teleski ile ulaşılan bu bölge kırmızı pistten oluşuyor. Geyik alanı tepesi kadar büyük olmasa da kaymanın keyifli olduğu bir yerler arasında Karlıtepe Kayak Pisti. Şayet kalabalıktan uzaklaşıp bağımsızca kaymak istiyorum diyorsanız tercihinizi buradan yana kullanmak harika bir seçim olacaktır.

Kartepe  (kolay seviye)

Kırmızı pistlerin olduğu diğer bir bölgede Kartepe. Buraya çıkmak için telesiyejleri kullanabilirsiniz. Zorluk seviyesine göre kayak pistlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Kayak tecrübeniz hiç olmasa bile zorluk çekmeyeceğiniz kesin. Kartepe Kayak Merkezinde kış tatilinizi renklendirecek mükemmel alternatifler bir arada.

Kartepe Konaklama

Kartepe’de konaklama yapacaksanız tercihinizi Kartepe Otelleri ile yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun seçenekler sunan bu otellerde huzur dolu hafta sonu tatili geçireceksiniz. Kayak merkezi dışında da konaklama yapabileceğiniz oteller olduğunu unutmayın.

Kartepe’ye Ne Zaman Gidilir?

Kartepe Kayak Merkezini aralık’tan mart ayına kadar ziyaret edebilirsiniz. Lapa lapa bir kar eşliğinde kayak yapacağınız en güzel zaman karın ilk düştüğü dönemler. 3 metreye kadar ulaşan kar kalınlığı ile mükemmel bir kar tatili Kartepe’de sizi bekliyor.