Karayiplerin Tatil Cenneti Dominik Cumhuriyeti

Bir zamanlar adını bile bilmediğimiz Karayiplerin tatil cenneti Dominik Cumhuriyeti, o zamanların balta girmemiş ormanları iken bugün lüks tatilin adresi haline geldi. O zamanlarda ülkede sadece birkaç tane otel vardı, onlar da temel ihtiyaçları karşılayacak hiçbir özelliğe sahip değildi. Şimdi ise Dominik Cumhuriyeti herkesin görmek için sabırsızlandığı mükemmel bir tatil cennetine dönüştü. Dominik Cumhuriyeti hakkında merak uyandıran bilgiler bu yazıda.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladığı Dominik Cumhuriyeti, tatil severlerin her türlü ihtiyacına olanak sağlıyor. Eski zamanlardaki kötü imajından sıyrılan adeta çığır açan bu bölge, binlerce insana ev sahipliği yapıyor. Adını son yıllarda Survivor sayesinde de duymaya başladığımız Dominik Cumhuriyeti’nde çoğu otel her şey dahil sisteminde hizmet verse de, bölgede sürekli değişim içinde olan yapılar göreceksiniz.

Lüks konaklama

Dominik Cumhuriyeti’ne daha varmadan buradaki o tropikal havayı hissedeceksiniz. Eskiye nazaran daha lüks hale gelen oteller hayallerinizin ötesinde konaklama fırsatları sunuyor. Burada birçok uluslararası otel zincirleri var ve hala daha çalışmalar devam ediyor. Tatil köyü severlere de hitap eden projeler zamanla inşa edilecek Dominik Cumhuriyeti’nde.

Dominik’in doğasını keşfedin

Dominik’te tatil yapmak tam bir ayrıcalık diyebiliriz. Burada sadece tatil yapmaya değil aynı zamanda doğanın sunduğu güzelliklerle de yakından tanışmalısınız. Dominik’te tatil demek vahşi doğayla iç içe bir deneyim demek aslında. Mesela rotanızı Cabo Rojo’ya çevirdiğinizde ülkede yaşayan farklı kuş türlerine bolca rastlayabilirsiniz. Caretta carettaların sahile bıraktıkları yumurtaları, pelikan kuşlarının kayalıkların üzerindeki o hallerini fotoğraflayabileceğiniz bolca zaman yaratın kendinize. Şayet buradaki tatilinizi ocak-şubat aylarına denk getirirseniz Samana Yarımadası’ndaki balinaların çiftleşme ve doğurma sürecine yakından şahit olabilirsiniz.

Bahia de Las Aguilas dalgıçlar için ayrılmış bir cennet köşesi adeta. Mercan kayalıklarının sualtı güzelliklerini keşfetmeyi unutmayın. Ya da tam bir macera severseniz Rio Jimenoa ya da Rio Yaque del Norte’ye gidip rafting sporuyla bir de buralarda tanışabilirsiniz.

Sierra de Barahuco dağları trekking tutkunları için mükemmel alternatifler sunuyor. Ucu bucağı olmayan ormanlar, eşsiz bir doğa burada sizi bekliyor.

Dominik Cumhuriyeti hakkında

Burada yaşayan yerli nüfusun sayısı yok denecek kadar az. Genel olarak İspanyolca konuşuluyor ve ülkenin %95’ini Katolik nüfus oluşturuyor. Şimdilerde nüfusu 12 milyon civarında. Dominik bir zamanlar en çok köle ticaretinin yapıldığı ada olarak gösterilir. Ülkede para birimi olarak Dominik Pesosu ve dolar kullanılıyor. Meksika mutfağının esintilerini göreceğiniz Karayipler’de, ananas, mango, muz, avakado ve papaya gibi tropikal meyvelerin ana vatanı diyebiliriz. Karayiplerin turizm cenneti Dominik Cumhuriyeti, güler yüzlü insanları ve sıcacık iklimiyle içinizi saracak güzelliklere sahip.