Kaçırılmayacak Yaz Etkinlikleri Burada!

Her yaz olduğu gibi bu yaz da müzik, eğlence, sanat etkinlikleri yine çok popüler. Yaza damgasını vuran bu etkinlikler İstanbul, Antalya, Bodrum kısacası tatili güzel yerlerle süslü. Şayet siz de bu yaz sanata, eğlenceye doymak istiyorsanız kaçırılmayacak yaz etkinlikleri listemizi incelemeden tatil planlarınız için acele etmeyin. İyi ki yaz var diyeceğiniz kaçırılmayacak 2016 yaz etkinlikleri burada!

Aspendos Efsanesi – Antalya

Bu yaz 15. yılını kutlayan Anadolu Ateşi 24 Haziran’dan itibaren yaz boyunca ziyaretçilerini ağırlıyor. Peki bu etkinlikte neler var? 2000 yıl öncesi Roma döneminin tarihi izlerini mükemmel şekilde yansıtan Anadolu Ateşi’ni Aspendos’ta izleyebilirsiniz. O dönemin kostümleri, savaş arabalarına dair her şey burada. Prodüksiyon, video mapping yöntemleriyle uygulanıyor. Açılışını Zenon’un yaptığı bu sahnede dans gösterileriyle birlikte tarihe geçmişe doğru unutulmaz bir yolculuk sizi bekliyor. Yaz bitmeden Antalya Otellerinden yerinizi ayırtmayı unutmayın.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali – Bodrum

Bodrum deyince eğlenceye doyum olmayan o geceler gelir ilk akla. Her yaz olduğu gibi bu yazda 8 günlük müzik ziyafeti Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali 20-27 Ağustos’ta Bodrum’da gerçekleşecek. Bodrum Kalesi, Mindos Kapı, Ortakent, Adasofra, Gümüşlük Eklisia Kilisesi gibi Bodrum’un en gözde mekânlarında yapılacak bu etkinlik. Peki neler var Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivalinde? Klasik müzikten tutunda, yemek atölyeleri, açık hava film gösterileri, çocuklar için yemek atölyeleri ve dinlemesi huzur veren masal dinletileri burada. Kısacası Bodrumlu gecelerde kaçırılmayacak yaz etkinliklerine Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivalini eklemeyi unutmayın. Bodrum’da yapılacak şeyler bunlarla sınırlı değil elbette.

MASSTIVAL – İstanbul

İstanbul’da yapılacak etkinliklerde başı çeken MASSTIVAL 8 Ağustos Küçükçiftlik Park’ta görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte göreceğiniz çok şey olduğunu unutmayın. Son yılların indie popçularından Selah Sue ve Fallulah, güzel ülkemizde son yılların gözde ismi Güliz Ayla, alternatif müziğin popüler ismi Melis Danişmend’e kadar hepsi bu sahnede olacak. İstanbul Otellerinde kalarak kaçırılmayacak yaz etkinliklerindeki MASSTIVAL’i görmeden dönmeyin.

Life in Color Festival – İstanbul

DJ’ler, unutulmaz şovlar, sıradışı sürprizli geceler ve daha neler neler… Böylesine bir atmosferde bende olmak istiyorum diyorsanız 6 Ağustos’ta Life Park’ta düzenlenecek Life in Color’ı kaçırmayın. Hafta sonu nereye gidilir diye soruyorsanız rengârenk geçecek bu festivalde sizde yerinizi almak için hazırlanın. Nicky Romero, Laidback Luke, Boliere, Dannic, Fedde Le Grand, Adventure Club gibi isimlerin olduğu Life in Color Festival izleyicisine mükemmel bir gece yaşatmak için şimdilerde hazırlanıyor. 6 Ağustos’ta kimselere söz vermeyin.

Pitoresk İstanbul Dijital Sergi – İstanbul

İstanbul 2016 yaz etkinliklerine doymak bilmiyor. Bir dahası da Pitoresk İstanbul Dijital Sergisi. Beşiktaş’ta Deniz Müzesinin ev sahipliğini yaptığı bu sergide dünyaca ünlü ressamların eserleri büyük bir perdede sergileniyor. 200 yıl öncesine yolculuk etmek istiyorsanız eşsiz güzelliklerin olduğu Pitoresk İstanbul Dijital Sergisi’ni kaçırmayın.

Sunplash Festival – Bodrum

Bodrum’un renkli gecelerinden kaçırılmayacak yaz etkinliklerinin son adresi Sunplash Festival. Bodrum’un cennet köşesi Yalıkavak’ta 9-10-11 Eylül tarihleri arası düzenleniyor bu festival. Eğlenceye doyamayacağınız bu festivalde sizi neler bekliyor merak ediyorsanız; Detroit Swindle, Louie Vega, Dayme Arocena, Rainer Trueby, Mad Ats, Bruk Boogie ve dahası Xuma Village’da sizi bekliyor olacak. Unutulmaz bir müzik ziyafetinden sonra yiyecek-içecek standlarını dolaşabilir, söyleşilere katılabilir ve yoga pilates dersleriyle gecenize daha fazla renk katabilirsiniz.