Japonya Sakura Kiraz Çiçekleri Zamanı

Belki sadece ismini duymakla yetindiğimiz Japonya Sakura Kiraz Çiçekleri Festivali şimdilerde büyük hazırlıklar içinde. Japonya’nın büyüleyici manzaraları içinde kutlanacak bu festival masalsı görüntülere ev sahipliği yapacak. Tüm dünyadan ziyaretçilerin akın ettiği Japonya’da; Tokyo ve Kyoto parkları, nehirler, parklar, bahçeler, tapınaklar ve tabi ki pembe beyaz çiçekleriyle kiraz ağaçları tatiliniz boyunca size eşlik edecek.

Japonya Kiraz Çiçeği Festivali Hakkında

Kıştan kalma görüntülere inat insanın içini ısıtan, nereye baksanız pamuk şekeri gibi görüntü bırakan tozpembemsi, beyazımsı sakuraların zamanı. Japonca kökenli bir kelime olan sakura; Türkçe’ de “kiraz çiçeği” anlamına gelmektedir. Japonlar süs amaçlı yetiştirdikleri, meyvesi olmayan, Japon kiraz ağaçlarının çiçeklerine verilen bir isim olan sakura, bu dünyadan değişmişçesine büyüleyici bir etki yaratıyor. Derler ya hani; güzel olan çabuk biter diye, işte sanki bu sözü doğrular gibi Japonya’da sakura zamanı sadece 10 gün o pembeli beyazlı çiçeklerini gösteriyor bize. Ama Japonlar için bir çiçekten daha fazla anlam taşıyor sakuralar. Çiçeklerle bezeli ağaçların altında yürürken usulca süzülen pembe beyaz çiçekler yürüdüğünüz yolları adeta bir cennet bahçesine çevirir. Ne yana baksanız içiniz huzur dolacak. Senede bir kez şahit olacağınız bu muhteşem görüntüler, tapınaklarda, parklarda, bahçelerde kart postal hissi yaratır.

Tokyo’da Sakura Kiraz Çiçeklerini İzleyebileceğiniz Yerler

Skinjuku Gyoen National Garde

Tatil için gittiğiniz Japonya’da sakura çiçeklerini izlemek ayrı bir huzur verir insana. Skinjuku Gyoen National Garden, 1500 çeşit sakura kiraz ağaçlarına, minik göletlerde koi balıklarına ev sahipliği yapan büyüleyici bir park. Sakura çiçeklerinin eşsiz güzelliklerini sunan bu rotaya gitmek Tokyolular için bir gelenek haline gelmiş.

Ueno Park

Ueno istasyonuna ulaştığınızda birkaç dakika içinde kendinizi Ueno Park’ın can alıcı güzellikleri içinde bulabilirsiniz. İçinde 1000’e yakın çeşit sakurayı barındıran park, Hanami pikniği için en ideal yerlerin başında geliyor. Tokyolular için bir fırsat olan Ueno Park, ağaçların gölgesinde saatlerce kendi yaptıkları yiyecekleri yiyip çaylarını yudumladıkları harika bir yer.

Chidorigafuchi

Bu bölge özellikle geceleri aydınlatılan kiraz ağaçlarıyla çok ünlü. Işıl ışıl görüntülere ev sahipliği yapan Chidorigafuchi, park içinde kayık kiralayarak çevredeki tüm güzellikleri fotoğraflamak isteyenlere harika bir öneri.

Sakura Kiraz Çiçekleri’nin eşsiz güzellikleri içinde kaybolmak isterseniz Japonya turlarını kaçırmayın. Binlerce insanın katıldığı bu festivalde coşku dolu anlar sizi bekliyor.