İzmir’in Bakir Kalmış Rotası Pissa Koyu

Bir tatil klasiği İzmir’e kadar gitmişken buranın turistik rotası Pissa koyuna uğramadan dönmek olmaz. Mis gibi bir hava eşliğinde dibi gözüken tertemiz deniziyle Pissa koyuna gittiğinizde buradan ayrılmak bile istemeyeceksiniz.

Pissa Koyu Hakkında

 

İzmir’in içine girdiğinizde 120 km sonra karşınıza çıkacak Dikili’den Bademli Köyüne doğru yola devam edin. 10 dakikalık bir mesafeden sonra masmavi bir deniz gördüğünüzde kendinizi alıkoyamayacak ve orada duracaksınız. İşte orası gibi farklı Pissa Koyu. Şirin bir köyün içinde sessizlik abidesi adeta. Zeytin ağaçları içinde bir Ege köyü demek yetmez burayı anlatmaya. Uzaktan gördüğünüzde bile güzel ülkemizde böylesine bakir kalmış yerlerin hala var olduğuna şaşırabilirsiniz. Sanki onca zaman sizin beklemişçesine tertemiz, masmavi ve zeytinliklerin içinde mis gibi orman havası. Kimseciklerin fazla uğramadığı daha doğrusu pek bilmediği Ege’nin şirin mi şirin köyünde gizli sığınak Pissa Koyu.

Pissa Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bademli’ye giderken virajlı yollardan geçeceksiniz. Bakir koylarına ulaşmak biraz tozlu ve zahmetli olsa da sonrası görülmeye bir yer. Bu kadar berrak deniz suyunu başka bir yerlerde arasanız bir daha bulamayabilirsiniz. Pissa Koyu’nda denizine girmek istiyorsanız bizden size bir tavsiye; Er Turistik Tesislerine doğru yolu takip edin. Bademli’nin içine girdiğinizde tabelalar sizi yönlendirecek. Girişinde araba başına cüzi bir para alıyorlar, plajında karnınız acıktığında faydalanacağınız restoranı da var. Kısacası; ince kum, tertemiz mavi bir deniz Pissa Koyu’nda keşfedilmeyi bekliyor. Koya ulaştığınızda şezlonga eşyalarınızı bıraktığınız gibi doğru denizine. Bademli’den dönüşte buranın ün salmış koruk suyundan içmeden dönmemenizi tavsiye ederiz.

Bademli Köyü

Pissa Koyu ve Çevresi Konaklama

Konaklamayı dert etmeyin, şayet güzel şehir İzmir’in Pisa koyu gibi keşfedilesi yerlerine yolculuk etmek istiyorsanız size en uygun İzmir Otellerinden çok geç kalmadan rezervasyonlarınızı yaptırın.