İzmir Kahve Festivali’nde Buluşalım

İzmir’in sıcacık havasında kahveye doyacağınız mükemmel bir etkinlik için geri sayım başladı. Bu sene bir ilke imza atan İzmir, Türkiye’de bugüne kadar ki en büyüğü gerçekleşecek İzmir Kahve Festivali için hazırlıklara başladı. Mis gibi deniz kokusuna çeşit çeşit kahve kokuları karışırsa nasıl bir atmosfer olur merak ediyorsanız İzmir Kahve Festivali için yola çıkmaya hazırlanın.

Tatil severlere özel olarak düzenlenen festivallerde birbirinden renkli saatler hatta günler geçirmek birçoğumuzun vazgeçilmezleri arasında. Bu renkli günlere bir yenisi de güzel şehir İzmir’den geliyor. İzmir Arena’nın deniz kenarında düzenlenecek İzmir Kahve Festivali’nde birbirinden leziz kahvelerin yanında sunulan aperatif ürünler ve kahveye dair aklınıza gelebilecek her şeye bu festivalde doyacaksınız. Yarışmaların, müziğin, aktivitelerin ve eğlencelerin eşlik edeceği bu atmosferde deniz kokusu içinizi sararken kahve kokuları arasında kendinizi bulacağınız mükemmel iki gün sizi bekliyor.

İzmir Kahve Festivali ne amaçla kutlanıyor?

İzmir Kahve Festivali’nin amacı; kahve ve kahvecilik sektöründe iddialı olan İzmir bu konudaki başarısını ziyaretçileriyle tanıştırmayı amaçlıyor. Festivalde kahvenin tarihi, kahve ile diyet nasıl yapılır?, kahve demleme yöntemleri gibi kahveye dair aklınıza gelebilecek her şey uygulamalı olarak seminerlerle anlatılacak. Bütün bunların dışında barista şovlar, müzik, spor ve daha birçok aktivite festival günlerinin eğlencesine eğlence katacak.

İzmir Kahve Festivali’nde kahve çekirdeği toptancılarının sunumuyla kahve öğütme ve kavurma makinaları da sergilenecek. Türk kahvesinin bilinmeyen tarihine şahit olacağınız festivalde eğitimler, seminerler, çocuklara özel atölye çalışmaları, yetişkinler için kutu oyunları, step aerobik, pilates, pandomim gösterileri, interaktif şovlar kısacası birbirinden sürprizli ve eğlencesi bol günler için hazırlanın.

İzmir Kahve Festivali ne zaman?

14-16 Ekim 2016 tarihinde İzmir Arena’da gerçekleşecek bu festivale tüm İzmir ve kahve severler davetli. İzmir Otellerinde kalarak İzmir Kahve Festivali’nin eğlence dünyasıyla yakından tanışabilirsiniz.