İtalya’nın Olmazsa Olmaz Beşlisi

İçinde kocaman bir tarih yatan, harika pizzalara ev sahipliği yapan, sanatla tarihin iç içe yaşadığı İtalya’nın olmazsa olmaz beşlisini tanıyor musunuz? Hayatınız boyunca gittiğiniz destinasyonlar arasında mutlaka olması gereken İtalya’da attığınız her adımda yeni şeyler öğrenir, her gidişinizde hiç bilmediğiniz taraflarına şahit olursunuz. Şimdi herkesin merakla beklediği İtalya’nın olmazsa olmaz beşliğisine gelelim.

Cinque Terre

Sıra sıra dizilmiş küçüklü büyüklü kıyı kasabalarının adıdır Cinque Terre. Monterosso, Corniglia, Riomaggiore, Mararola ve Vernezza sahil kasabalarının romantik serüvenine tekne turları ya da tren yolculuğuyla katılabilirsiniz. Yolculuğunuza muazzam bir deniz manzarası eşlik edecek. Bu güzel tabloda yanınızda bir de sevdikleriniz varsa daha ne olsun ki…

Portofino

Daha fazla tatil severlerin severek ziyaret ettiği İtalya’nın olmazsa olmaz beşlisi arasında Portofino. Bu muazzam limanın büyüsüne kapılmaya hazırsanız biraz Portofino’dan bahsedelim. Tarz butiklerin, lezzetli mi lezzetli masaların adresi Portofino aynı zamanda rengârenk evleriyle de kendine hayran bıraktırıyor. Buradaki turunuzda Cenevizliler zamanında inşa edilen Castello Brown Kalesi’ni özellikle kaçırmamalı ve Portofino Limanı’nın her anını fotoğraflarla ölümsüzleştirmelisiniz.

San Gimignano

Muazzam güzellikleri ile içinizi saracak San Gimignano’nun tarihi geçmişi oldukça zengin. Ortaçağ mimarisinin esintilerini günümüze yansıtan bu tarihi kasabada sizi sadece tarihi bir yolculuk değil, St. Agostino Kilisesi ve Palazzo Comunale Collegiate gibi 14. ve 15. yüzyıldan kalma fresklerde bekliyor.

Pisa Kulesi

İtalya’dan bahsederken Pisa Kulesi’ni bu listeye eklemeden olmaz. İtalya’nın olmazsa olmaz beşlisi arasında olan kule, adını taşıdığı Pisa’da yer alıyor. Yıllar boyu yüzlerce filme konu olmuş Pisa’nın etrafında kaçırmamanız gereken özellikle de River Arno’daki tarihi yapılar, köprüler ve ötesi buradaki turunuzda size eşlik edecek.

Siena

İtalya’nın olmazsa olmaz beşlisinin son durağı Siena. Toscana Bölgesi için çok önemli olan bu rotada midenizi bayram ettirecek lezzetlere hazır olun. Ortaçağ’ın esintilerini bulacağınız Siena’da sanata ve tarihe doyacaksınız. Şayet tatiliniz doğru zamana denk gelirse Palio At Yarışlarını izlemeden dönmeyin.

İtalya Turları ile tarihe ve sanata doyacağınız bir yurtdışı deneyimi geçirmeye hazırsanız Avrupa’nın en çarpıcı ülkesini mutlaka görmenizi öneririz.