İtalya’nın Gizli Durağı Furore

İnce kumsallarıyla, masmavi denizleriyle çevrili en güzel ülkeler kategorisinin başındaki ülke elbette İtalya. Buraya gidip sadece deniz-kum-güneş odaklı bir tatil yapmak kesinlikle yanlış olur. İtalya her haliyle güzel bir ülke olduğu için gezilecek yerleriyle, yemekleriyle ve tabi ki gizli kalmış doğal güzellikleriyle ünlü. Gizli kalmış demişken Furore tam da bunun en bariz örneği olacaktır.

Furore Hakkında

Henüz İtalya Turlarına katılmayıp bütün buradaki güzelliklerden mahrum kaldıysanız üzülmeyin, bu yaz programınızı buraya göre ayarlarsınız. Kuzeyinden güneyine gezip oraları bir bir keşfetmek kadar güzel bir fikir daha olamaz. En gelişmiş şehirlerinden köylerine kadar doğallığından ödün vermeyen bu ülkede şimdi kaybolma zamanı.

Muhteşem Furore Fiyortları

İtalya’nın Campania bölgesindeki Salerno ilinde denizi adeta bıçakla kesmişçesine gizli kalmış bir vadi Furore fiyordu. Bir zamanlar iyi amaçla kullanılmasa da İtalya’nın en büyüleyici manzarasının burada olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte haydutların saklandığı noktaymış bu vadi. Tabi şimdilerde bu durum söz konusu değil. Bıçakla açılmış bir kesik izi düşünün, işte onun aynısını Salerno’nun Furore fiyordu kayalıklarında göreceksiniz. Hayali bile farklıyken kim bilir gerçeği nasıl büyüleyici olur değil mi? Sadece denizden ulaşabileceğiniz doğal bir liman fiyorda gitmek için işlerinizi şimdiden yoluna koymaya başlayın. Bu gizli kalmış güzelliğin etrafındaki kayalıklara çıkıp bu tarifi olmayan yeri mutlaka görmelisiniz. Sevdiğinizle beraber gittiğiniz bu tatilde en romantik anlarınızı burada geçirecek, hatta ona unutulmaz bir sürpriz planınız varsa Furore çok anlamlı bir yer olacaktır.

Şimdi İtalya’da olmak gibisi yoktur diyenler; güzel bir şehir turu attıktan sonra en özel zamanınızı geçireceğiniz Furore fiyordu için biraz geniş bir zaman ayırmanızı öneririz. Zaten buraya gittiğinizde dönmek bile istemeyeceğinizden hiç kuşkumuz yok. Şimdiden iyi tatiller. 🙂