İsviçre Alpleri Hakkında Merak Edilenler

İsviçre’nin yemyeşil doğasında gizlenmiş vadiler, göller, çayır çimenler ve tabi ki Milka inekleri. Bütün bunları aynı yerde göreceğiniz bir tablo düşünün, işte orası İsviçre Alpleri. Milka inekleri deyince hepinizin aklından geçiyordur şimdi, acaba gerçekten çikolataları meşhur mu diye? Burada yediğiniz çikolatanın tadını başka hiçbir yerde bulamayacağınızdan emin olun. İsviçre Alpleri hakkında merak edilenler için tüm cevaplar bu yazıda.

Stres dolu bir şehir hayatına biraz ara verip yeni yerler keşfetmeye ihtiyacınız varsa İsviçre Alplerinde olmanın tam zamanı şimdi. Hazır yaz ayı da bitmiş yerini artık serin bir havaya bırakmışken Alplerin gölgesinde mis gibi bir doğa sizi bekliyor olacak. Kış tatili seviyorsanız bu güzel mevsimde turizm cennetine dönüşen İsviçre Alpleri kesinlikle görülmeye değer. Yerli yabancı turiste ev sahipliği yapan Alpler, bahar ayları içinde mükemmel seçenekler arasında. Dağ yürüyüşleri, trekking sonbahar ve yaz aylarında yapılabilecek aktivitelerden sadece bazıları. Hangi mevsimde olursa olsun bütün bunları aynı yerde bulacağınız Gryon İsviçre tatilinin olmazsa olmaz bölgesi.

İsviçre Alplerinde Yapılacak Aktiviteler

İsviçre Alpleri ölmeden önce herkesin bir kez olsun gidip o havayı içine çekmesi gereken bir atmosfere sahip. Alplerin gölgesinde göreceğiniz Fransa, İsviçre, İtalya, Liechtenstein, Almanya ile mükemmel bir gezi programı İsviçre Turları sizi bekliyor. Buralarda geçireceğiniz her gün yapmanız gereken çok şey var!

Göl Gezileri

İsviçre Alplerinin eşsiz doğasında katılacağınız tekne turlarında Leman ve Como Gölü sizi bekliyor olacak. Bu güzel atmosferde göl turuna katılmadan sakın geri dönmeyin.

Şato Keşifleri

İsviçre’nin onca güzelliği arasında göreceğiniz tarihi yerleriyle ünlü Lozan Şatosu, Ouchy Şatosu, Chillon Şatosu ve Montrö Şatosu’nu İsviçre’de gezilecek ve görülecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Tren Turları

İsviçre Alplerinin göllerini görmek için tren turlarına katılabilirsiniz. Unutmayın, yolda geçireceğiniz her zaman sizin için çok önemli.

Bol Bol Fotoğraf

İsviçre Alplerinde göreceğiniz her yer mutlaka fotoğraf karelerinize yansımalı. Burada göreceğiniz güzellikleri bir başka yerde aramayın, Alpleri bir başka yerde bulamazsınız. O yüzden burada olduğunuz her an fotoğraf makinelerinizi yanınızdan ayırmayın. Sonra çok üzülürsünüz. 🙂

Gezmeye hatta izlemeye doyamayacağınız en özel rotalar bu turda. Her mevsim sayısız güzellikleri bulacağınız İsviçre Alplerinde geçirdiğiniz her günü en verimli şekilde değerlendirmelisiniz.