İstanbul’un En Çok Ziyaret Edilen Müzeleri

Hayal gücünün usta ellerden döküldüğü sanat abidelerine yolculuk etmeye ne dersiniz? İlk görüşte kendine hayran bıraktıran eserlerin bir araya toplandığı İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzeleri sayesinde keyifli saatler geçirecek, sanatın insana özgü duygu ve düşüncelerinin dışa vurumuna yakından şahit olacaksınız. Modern çizgiler, sesler hatta hareketler. Usta ellerden dökülen eserler İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzelerinden sizi bekliyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzeleri listesindeki İstanbul Modern Sanat Müzesi bir ailedeki her bireyin kesinlikle gezmesi görmesi gereken eserlerle süslü. Farklı zevklere, kültürlere hayat veren İstanbul Modern Sanat Müzesi görüldüğü andan itibaren ilgi alanınıza girecek bir mekan. İnsanı düşüncelere sürükleyen bu müzede çeşit çeşit sergiler, eğitimler ve atölyelerde düzenleniyor. Sadece bu kadar da değil, ilginize çekecek ürünlerinde olduğu bu müzede kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Ziyaret günleri: Pazartesi dışında haftanın her günü açık olan müze özellikle Perşembe günleri ücretsiz olarak gezebileceğiniz müze akşam 20:00’a kadar açık. Diğer günlerde ise cüzi miktarlar karşılığında İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni gezebilirsiniz.

Borusan Contemporary

Çeşitli etkinlikleri aktiviteler, sergilerin bir arada toplandığı Borusan Contemporary’de programlar eşliğinde Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu sizi bekliyor. Daha önceden hiç ofis müze ziyaret etmediyseniz Borusan’da göreceğiniz ofis müze çok ilginizi çekecektir. Çoğumuzun bildiği adıyla Perili Köşk hafta sonu bir müzeye dönüşüyor. Çocuk yaştan başlayıp her yaş grubuna hitap eden bu müzede günümüz eserlerine şahit olacaksınız.

Ziyaret günleri: Hafta sonu 20:00’ye kadar ücretsiz rehber eşliğinde ziyaret edebileceğiniz müzede 1 saatlik güncel sanat avı sizinle olacak. Cüzi miktarlarla gireceğiniz müzenin tasarım ürünlerinde keyifli bir alışveriş turu sizi bekliyor.

Sakıp Sabancı Müzesi

Çocuklardan yetişkinlere kadar her kesime hitap eden Sakıp Sabancı Müzesi keyif dolu eserleriyle ünlü İstanbul’un en çok ziyaret edilen müzeleri arasında. Müzede göreceğiniz Kitap Sanatı ve Hat Koleksiyonu ta 1970’lerden günümüze dayanıyor. Özel günlere renk katan etkinlikleriyle eğlence dolu dakikalar bu müzede sizinle buluşuyor. Tasarım ürünlerinin de olduğu Sakıp Sabancı Müzesinde hediyelik birçok eşyalara dair her şeyi bulabilirsiniz.

Ziyaret günleri: Pazartesi günleri kapalı olan Sakıp Sabancı Müzesini gezmek için cüzi miktarlar ödemeniz yeterli.

Pera Müzesi

Kültür-sanata dair bir müze olan Pera Müzesi Suna ve İnan Kıraç Vakfı tarafından kuruldu. Dünyaca ünlü sanatçıların ellerinden çıkan eserlerin sergilendiği bu müze, etkinlik ve etkinlik programları sayesinde çocuklardan gençliğe dair her yaşta insanın zevkle gezebileceği bir müze. Bizans’ta Şifa Sanatı sayesinde tıp tarihine renk katarken, dünya çapında ünlü heykeltıraş ve ressam Alberto Giacometti’nin sergisi de kendi dönemini ışık tutuyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfının düzenlediği İstanbul Fil Festivali ile de sinemaseverler bu müzede buluşuyor.

Ziyaret günleri: Pazartesi günleri kapalı olan Pera Müzesi’ni keşifle gezebileceğiniz Cuma günlerinde saat 22:00’ye kadar ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Diğer günlerde de ücretli olarak girebilir ve Pera Cafe’nin lezzet dolu dünya mutfaklarından da tadabilirsiniz.