İstanbul’daki Romantik Mekânlar

Yıl dönümleri, ilk buluşmalar, kutlamalar kısacası sevgilinizle geçireceğiniz her özel günde sizi yalnız bırakmadık ve İstanbul’daki romantik mekânları sıraladık. Bu listemiz sevgilisini allayıp pullayanlara, pamuklara sarmalayanlara, her daim romantik takılanlara gelsin. (hep ilk gün ki sevgiyle kalın)

Gecenin asaleti – Lacivert: İstanbul’da romantik mekânlar deyince akla gelen ilk adres Lacivert. Baş başa yemek, evlilik teklifi, yıl dönümleri… Köprü altında denize direk konumlandırılmış bu mekân gerçekten de gecenin asaletini yansıtıyor. Gecenin sonunda restoranın küçük teknesi ile Rumeli Hisarına geçebilirsiniz. Kendini her zaman yenileyen menüsü Akdeniz ve Türk mutfağından oluşuyor. Güzel yemeğinizin ardından şayet tekneden köprüye lazer ile benimle evlenir misin yazılarını görürseniz şaşırmayın, bu size yapılan en özel teklif olacaktır.

Anadolu Hisarı Mah. Körfez Cad. No: 57, İstanbul

Biraz dünyadan biraz Akdeniz’den – Vogue: Denize sıfır olmasa da genellikle çiftlerin uğrak mekânları arasında Vogue. Bir tarafında tarihi yarımada diğer tarafında ise boğaz. Bu güzel manzara eşliğinde aşka gelmemek elde mi? Mekân duvardaki tablolarına kadar o kadar şık dekore edilmiş ki, birkaç kez bile gidiyor olsanız hala ilk gün ki gibi hayranlık duymamak elde değil. 70 çeşit sushisi ile ünlü bir mekân burası. Menüsünde dünya ve Akdeniz mutfağını bulabilirsiniz.

Akaretler Spor Cad. No: 92 BJK Plaza, Beşiktaş, İstanbul

Her an romantizm diyenler Sunset: Bugüne kadar romantik birçok ana ev sahipliği yapmış Sunset, gelecekle ilgili ilk adımlarınızı atabileceğiniz en özel yerlerden. İstanbul’u tepeden izlercesine yeşil ve maviyle bütünleşen Sunset, yemekleriyle de her zaman fark yaratıyor. Karideslerinden başlayarak, makarna, risotto fırınlanmış ördek, fesleğenli patates püresi yanında kırmızı şarap ile servis edilen Sunset Fillet, sıkça tercih edilenler arasında. Yemek sonrası yapılan ikram zaten her şeyi anlatıyor.

Adnan Saygun Cad. Yol Sok. No: 2 Ulus Parkı, Ulus, İstanbul

Lezzet rotası FerahFeza: Karaköy’de sokak muhabbetlerinden uzak mekân FerahFeza. Yüksek tavanlı, açık mutfaklı, adına yakışır şekilde dekore edilmiş bir mekân ile karşı karşıyayız. Fıstıklı somon, humuslu karides, trüf mantarlı köz patlıcan, deniz tarağı risotto mekânın en gözde yemekleri arasında.

Kemankeş Cad. No: 31, Karaköy, İstanbul

Kutlamaysa Duble Meze Bar: Boğaz manzarasına fazla alıştık biraz da yönümüzü Haliç’e doğru çevirme vakti. Meze kültürünün modern temsilcisi olarak bilinen Duble Meze Bar için söylendiği var diyebiliriz. Palazzo Donizetti Hotel’in teras katında yer alan mekan, soğuğundan sıcağına kadar 40 çeşit mezeye sahip. Yanında şarap menüsünü de siz düşünün artık. Bir evlilik teklifi için uygun olabilir desek de daha çok kutlama tarzı yemeklerin adresi Duble Meze Bar.

Meşrutiyet Cad. No: 85 Palazzo Donizetti Kat: 7 Pera, İstanbul

Fransız esintisi Fumee: Bol davetlerin, güzel tekliflerin yeni ismi Fumee. Yeni olmasına bakmadan manzarasıyla büyülüyor insanı. Pazar kahvaltılarının uğrak adresi olan Aşşk Kahve’nin üzerinde yer alıyor. Manzarasının yanında yemekleriyle de farkını fazlasıyla ortaya koyarak, mevsimine göre seçenekleriyle de insanı kendine çekiyor. Izgara ahtapot, kestaneli siyah pirinç, ızgara bebek kalamar, ördek confit, erikli kuzu, füme somon… Şarap severlere çeşit bol. Romantik gecelerinizi taçlandıran sözlerin yanına şarap-peynir ikilisini mutlaka dahil etmelisiniz. İstanbul’da romantik mekânların vazgeçilmezlerinden Fumee.

Muallim Naci Cad. No: 64/D Kuruçeşme, İstanbul

Anadolu’da gibi Raika: Manzaranın ötesinde artık zirve desek daha doğru olur. Gökyüzü, boğaz, şehrin tüm ışıkları ayağınızın altında. Anadolu mutfağına rastlıyoruz Raika’da. Yöresel tatlara yaratıcılık bu kadar mı güzel katılır. Hünkârbeğendi, kuzu kol, dana kaburga, külbastı sayabileceklerimizden sadece birkaçı. Bu güzel atmosferde kim olmak istemez ki. İstanbul’da romantik mekânlar dediğimizde romantik, heyecan verici bir yemek için doğru seçim Raika.

The Marmara Taksim Kat: 20 Taksim, İstanbul

Yok ben güzel anlarımı güzel bir tatil eşliğinde taçlandırmak istiyorum diyorsanız o zaman sizi fırsatlarla dolu tatilbudur.com’ a bekliyoruz.