İstanbul’da Hafta Sonu Önerileri

Gitgide yoğunlaşan şehrin içinde en azından hafta sonu tatilini keyifle değerlendirmek isteyenlere özel İstanbul’da hafta sonu önerileri bu içerikte. Kültürden sanata, aktivitelerden eğlenceli dakikalara kadar aradığınız ne varsa kendinize uygun bir plan hazırlayın ve harekete geçin. İstanbul’da yaşayanların hemen yanı başındaki bu mekanlar hakkında şimdi bilgi edinme zamanı.

Panorama 1453

İstanbul’da hafta sonu önerileri arasındaki mekanlardan Panorama 1453’ü ziyaret etmek için illa ki İstanbul’da oturmanıza gerek yok. İstanbul’un gezilecek yerleri arasındaki Panorama 1453 İstanbul’u hiç bilmeyen kişilerin bile bir kez olsun ziyaret ettiği bir yerdir burası. Panorama 1453 İstanbul’un fethini anlatan büyülü bir mekan. Çocuklarınız ve sevdiklerinizle mutlaka gitmeniz gereken bu müzede tarihle iç içe bir hafta sonu sizi bekliyor.

Adres: Merkez Efendi Mahallesi, Topkapı Kültür Parkı Zeytinburnu/İstanbul

Oyuncak Müzesi

Çocuklarınızla birlikte el ele keyifli zaman geçirmek için çok uzaklara gitmenize gerek kalmadı. Kendinizi bir masalın içinde hissedeceğiniz o adres tabi ki Oyuncak Müzesi. 2005’ten bu yana hizmet veren Oyuncak Müzesi çocukların eğlenceye doyacakları müthiş bir hafta sonu önerisi. En az yetişkinler içinde tabi. Pazartesi günü dışında hafta içindeki diğer günler ve hafta sonu da dahil 09:30-18:00 saatleri arasında istediğiniz her an ziyaret edebilirsiniz Oyuncak Müzesini. Çocuklarınızın yüzündeki o mutluluğu görünce siz de onlar kadar mutlu olacaksınız bu hafta sonu.

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokak, No: 17 Göztepe/İstanbul

İstanbul Akvaryum

İstanbul’da hafta sonu önerileri listesindeki İstanbul Akvaryum sualtı canlılarıyla tanışmak için mükemmel bir tercih olacak. On binlerce kara ve deniz canlısını barındıran bu atmosferde çocuklarınızla unutulmaz saatler geçireceksiniz. Hatta bugüne kadar neden gitmemişim diye düşünmeden edemeyeceksiniz. Sadece çocuklara değil, büyüklere de hitap eden bu büyülü mekanda sürprizlerle dolu etkinliklerde beraberinde sizi bekliyor olacak. 10:00-22:00 saatleri arasında haftanın 7 günü ziyarete açık olan İstanbul Akvaryum hafta sonu yapılacak aktiviteler arasına mutlaka eklenmeli.

 

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi, No: 93 Florya/İstanbul

Miniatürk

Hafta sonu İstanbul’un tarihi yerlerinden Miniatürk’ü ziyaret etmeye ne dersiniz? Büyük ülkenin minimalize edilmiş hali Miniatürk. Zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayacağınız bu mekanda Antik çağ, Bizans dönemi, Osmanlı dönemi, Roma dönemi ve Selçuklu dönemine ait tam 3000 yıllık tarihi geçmişe yolculuk ederken minyatür hale getirilmiş maketlere şahit olacaksınız. 2003’ten beri ziyaretçilerini ağırlayan Miniatürk’ü ziyaret etmek için 09:00-19:00 saatleri arasında haftanın istediğiniz gününü seçebilirsiniz.

 

Adres: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi Sütlüce-Beyoğlu/İstanbul

Yerebatan Sarayı

Kentin su ihtiyacını karşılamak için inşa edilen ve hafta sonu tatillerini süsleyen eşsiz güzelliğiyle Yerebatan Sarayı’nın yapılışında tam tamına 336 mermer sütun kullanılmış. Merdivenlerinden inmek biraz zahmetli olsa da kesinlikle bir kez olsun o havayı koklamalısınız. 09:00-19:30 saatleri arasında haftanın her günü ziyaret edebileceğiniz Yerebatan Sarayı’nı İstanbul’da hafta sonu yapılacaklar listenize eklemeyi unutmayın.

 

Adres: Alemdar Mahallesi, Yerebatan Caddesi, 1/3 Fatih/İstanbul