İstanbul’da Hafta Sonu Kaçamağı İçin 3 Öneri

İstanbul’un yorucu stresli şehir yaşamından uzaklaşıp İstanbul’un içindeki tatil rotalarını hiç keşfettiniz mi? Ne kadar yorucu bir şehir olsa da içinde bir o kadar güzel yerleri var. Özellikle hafta sonu kaçamakları ya da yazın deniz, kum, güneş üçlüsünden kopmadan başka yerleri aratmayacak tatil yapmak da mümkün. İstanbul’da hafta sonu geçirebileceğimiz 3 yer neresiymiş bir de yakından görelim.

Anadolu Feneri

Karadeniz ve İstanbul Boğazı’nı birleştiren yerin adı Anadolu Feneri. Deniz feneriyle meşhur bir yer burası. Bahar ve yaz aylarında doğanın canlanmasıyla Anadolu Feneri de tatile hazır demektir. Özellikle günübirlik gezileriniz için en ideal yerlerden olması ve piknik içinde çok güzel seçenekler sunmasıyla ön planda. Bütün yılın koşturmacası içinde kasvetli beton binaların içinde sıkışıp kaldığımız gerçeğini en azından İstanbul’da hafta sonu biraz olsun ortadan kaldırmalıyız diye düşünenlerdenim. Kısacası piknik sepetlerinizi hazırlayın mayolarınızı alın ve rotanızı Anadolu Feneri’ne çevirin. Deniz manzarası eşliğinde güzel bir İstanbul’da hafta sonu kaçamağı sizi bekliyor.

Polonezköy

İstanbul’da hafta sonu kaçamağı yapmak istiyorsanız huzuru bulacağınız Polonezköy’e gitmek için yaz mevsimini beklemenize gerek yok. Burası yaz-kış demeden kafanızı dinleyebileceğiniz bir yer. Beykoz’un en turistik ilçelerinden olan Polonezköy size sadece birkaç kilometre uzaklıkta. Daha önce hiç gitmediyseniz buraya adım attığınızda İstanbul’da hafta sonunu böylesine güzel bir yerde geçirmenin şaşkınlığına kapılabilirsiniz. Sabah erkenden kalkın ve rotanızı Polonezköy’e çevirin, burada yapacağınız enfes bir kahvaltıdan sonra birkaç günün tadını çıkarmaya bakın. Yeşilin her tonunun bütünleştiği bu manzarada kendinize yakın hissettiğiniz Polonezköy Otellerinde konaklamak gibisi yoktur bence. Organik ürünlerinden oluşan kahvaltısını saymıyorum bile, onu da keşfetmeyi size bırakıyorum. 🙂

Polonezköy’de görülecek yerler

Meryem Ana Kilisesi: Polonezköy’deki dini anlamda ilk kilise Azize Anna kilisesi.

Polonezköy Mezarlığı: Polonya Cumhuriyeti Milli Savaşı’na ait mezar taşları burada.

Zofia Rizi Anı Evi: Halka açılmış döneminin en eski en tipik Polonya köy evi mimarisine sahip.

Ağva

İstanbul’da hafta sonu tatili arıyorsanız mavinin ve yeşilin buluştuğu eşsiz manzarasıyla Ağva’yı ziyaret edebilirsiniz. Kusursuz doğasının içinde dereleri, ince kumlu kumsalı, tertemiz havası içinde huzuru tam da burada bulacaksınız. Karadeniz’in hırçın sularından çıkan çeşit çeşit lezzetli balıklarıyla midenizde bayram edecek. İstanbul’da hafta sonu tatilinizin vazgeçilmez rotası Ağva, yerli yabancı turistlerin uğrak turizm cennetlerinden biri. Türkiye’nin en iyi plajlarından olan Kilimli, Kabakoz ve İmrenli plajlarının hepsini bir bir keşfetmelisiniz. Ağva’nın kütük evleriyle de meşhur olduğunu biliyor musunuz? Burada konaklama yapmak için kütük Ağva Otellerinin birini tercih etmelisiniz.

Ağva’da görülecek yerler

Saklı Göl: Ağva’ya yolunuz düştüğünde görmeniz gereken rotaların başında olmalı.

Kalemköy: Roma Dönemine ait kilise ve mezarlıkların kalıntılarını göreceğiniz Kalemköy, birçok uygarlığın da ev sahipliğini yaptığı tarihi bir yer.

Halıcılı Köyü: Tarihi kalıntıları ile ön planda olan köyde, kale ve değirmen kalıntılarını görmelisiniz.

İstanbul’da hafta sonu tatili arıyorsak aklımızdan olması gereken en güzel yerler bunlar. Gezilecek yerleriyle, doğasıyla, deniziyle, havasıyla kısacası her şeyiyle ideal yakın bölgeler. Siz de İstanbul’dan uzaklaşmadan verimli bir tatil yapmak istiyorsanız tatilbudur.com’un İstanbul Otellerini mutlaka ziyaret edin.