İstanbul’da Gizli Kalmış Lezzet Durakları

Yöresel yemekleriyle ünlü şehirlerin eşsiz lezzetlerini bizzat kendi mutfaklarında ziyaret edecek vakti bulamıyorsanız o adresleri biz sizin ayağınıza getirdik. İstanbul’da gizli kalmış lezzet durakları farklı farklı, birbirinden güzel leziz yemekleriyle keşfedilmeyi bekliyor. Hafta sonu tatilinizde daha önceden hiç gitmediğiniz, o lezzetli yemeklerinden tatmadığınız eşsiz sofraları artık açığa çıkarma zamanı. Merak ediyorsanız o zaman buyurun yazıyı okumaya.

Şehzade Cağ Kebabı

Bu yazıyı okuyana kadar ismini çağ kebabı olarak bilenlere sesleniyoruz. Yanlış söylediğiniz çağ kebabı aslında cağ kebabı. İstanbul’da gizli kalmış lezzet duraklarında ilk sırada Şehzade Cağ Kebabı var elbette. Palandöken kayak merkezi ile kış aylarının favori rotası Erzurum dillere destan yemeğiyle Sirkeci’de karşımıza çıkıyor. Odun ateşinde ağır ağır pişirilen bu mükemmel yemek kendi memleketi kadar lezzetli ellerden çıkan mekanıyla İstanbul’da sizi bekliyor.

Gazi Kanatçısı

İstanbul’da et yemeye doymak isteyenlerin tercihi İstanbul’da gizli kalmış lezzet duraklarından Gazi Kanatçısı. Gündüzleri bile tıka basa olan mekan da mükemmel bir kanat porsiyonun yanında buz gibi bir içecek iyi bir seçim olabilir. Çıtır çıtır bir kanat parçasından o denli yumuşacık bir lezzet nasıl diye şaşıracağınızdan eminiz. Gazi Kanatçısının o doyumsuz kanat porsiyonundan tatmak isteyenler rotalarını en yakın zamanda Sultangazi’ye çevirmeli.

Kardeşim Mantı

Nerenin mantısı meşhurdur diye soranlara cevabımız tabi ki Kayseri olacak. Ama Kayseri’ye gidecek zamanı bulamıyor ama en az orası kadar lezzetli mantılarından mutlaka tatmayı istiyorsanız o zaman rotanızı Emirgan’daki Kardeşim Mantıcısı’na çevirmelisiniz. İstanbul’da gizli kalmış lezzet duraklarının akıllardan çıkmayacak Kardeşim Mantıcısı’ndan sonra boğaza karşı tavşankanı çay keyfi yapmayı unutmayın sakın.

Kadı Nimet Balıkçısı

İstanbul’un en güzel ilçesi Kadıköy İstanbul’da gizli kalmış lezzet duraklarından biriyle karşımızda. Burası Kadı Nimet Balıkçısı tabi ki de. Karadeniz Turlarına katılanlar bilir Karadeniz’de ne kadar enfes balıklar çıktığını. Oraları aratmayacak bir lezzet durağını İstanbul’da arıyorsanız o zaman Kadı Nimet Balıkçısını ziyaret etme zamanı gelmiş demektir. Dört mevsim hangi balık meşhursa o balıkları burada afiyetle yiyebilirsiniz.

Küşlemeci Bilal Usta

Antep gidip de meşhur yemeği küşlemenin tadına bakmadan dönen yoktur. İstanbul’da gizli kalmış lezzet duraklarında Antep’in bu meşhur yemeğini yemek istiyorsanız o zaman Bağcılar’da Küşlemeci Bilal Usta’yı bulun ve bu eşsiz lezzeti bir de orada deneyin. Son zamanlarda git gide büyüyen salonuyla hafızanızda yer edecek bir mekan olacağından eminiz.

Hatr-ı Kahve

İstanbul’da gizli kalmış lezzet durakları farklı bir mekanla karşımızda. İnsanın içini ısıtan semt Çengelköy’ün renkli dünyasına daha çok renk katan Hatr-ı Kahve çevredeki en lezzetli kahve ve tatlılarıyla ün salmaya aday bir yer. Belçika’nın çikolata konusundaki iddiasına diyecek çok şey olsa da en az orası kadar güzel sıcak çikolatasını mutlaka denemelisiniz.

Çiya Sofrası

Kadıköy’de yemek kültürü gelişmiş bir yer arıyorsanız İstanbul’da gizli kalmış lezzet durakları listenize Çiya Sofrasını mutlaka eklemelisiniz. Türkiye’yi ne kadar gezdiniz, farklı mutfaklarında ne kadar bulundunuz bilemeyiz ama bu mekanda yok yok. Güneydoğu’dan Doğu Akdeniz’e, Anadolu’dan Mezopotamya’ya kadar geniş bir lezzet kültürü yatıyor Çiya Sofrasında. Güzel ülkemizin mis gibi lezzetlerini dört mevsim ayrı ayrı olarak yiyebilirsiniz burada. Sebzelerinden kebaplarına kadar gönlünüzü fethedecek bir lezzet durağıyla karşınızdayız.