İstanbul’da Denize Girilebilen Plajlar

İstanbul’da deniz sezonu açıldıysa bütün yıl boyunca sadece bunun hayalini kuran İstanbullulara İstanbul’da denize girilebilen plajları tanıtma zamanı. Bu güzel şehirde kışın kaplıcalar, tarihi yerler, günübirlik turlar yapılabilen yerleri sıralarken şimdi plajlardan bahseder olduk. O zaman haydi listedeki o cennet plajları incelemeye.

Güneş Plajı: İstanbul’da denize girilebilen plajlar listesindeki Güneş plajı Florya’da. Kumların denizle buluştuğu 840 metrelik plajında soyunma odasından, cankurtaranına, güvenlik kabininden, büfesine kadar her imkân düşünülmüş. Siz de hafta sonu ya da bayram tatilinde yapacak bir şey bulamıyorsanız küçük bir ücret karşılığı mis gibi bir deniz sefası yapabilirsiniz.

Caddebostan Plajı: Lezzetli yiyecek ve alışveriş duraklarının olduğu Caddebostan yaz mevsimine yakışan bir plajla bizimle. İstanbul’da denize girilebilen plajlar arasındaki Caddebostan plajı İstanbullular için keyifli bir tatil geçirmeye birebir. 450 metrelik şirin mi şirin bir plajda deniz, güneş, kum temalı bir tatil için Caddebostan plajı iyi bir seçim olabilir.

Menekşe Plajı: İstanbul’da denize girilebilen plajlar listenizde Menekşe plajı yoksa büyük bir eksikliğiniz var demektir. İstanbulluları ferahlatan Menekşe plajı yine Florya’da. Hafta sonu farklılıklar yapmayı sevenler deniz keyfi yapmak için uzun uzun mesafeler çekmektense Menekşe plajını tercih edebilir. Burada sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirmeniz için her imkân düşünülmüş.

Riva Plajı: Beykoz’un yemyeşil yollarından geçtikten sonra tertemiz mavi deniziyle hemen karşınıza gelecek Riva plajı. Yalnız bir gün geçirecekseniz bile cankurtaran ve sağlık görevlilerinin hemen hazır durumda beklediği plajda rahat deniz sefası yapacağınız bir gün sizi bekliyor. Karadeniz’e kıyısı olan Riva’nın hırçın bir denizi olsa da sahile vuran dalgalarında eğlenceli saatler geçireceksiniz. Kısacası İstanbul’da denize girilebilen plajlar arıyorsanız Riva plajı mis gibi doğasıyla karşılayacak sizi.

Poyrazköy Plajı: Durgun sularında huzuru bulacağınız İstanbul’da denize girilebilen plajlarındaki Poyrazköy İstanbul boğazının çıkış yönünde Beykoz istikametinde. Buraya gitmek için sadece hafta sonu kaçamağı yapmanıza gerek yok, yaz boyu canınız ne zaman denize girmek istese Poyrazköy plajına gidebilirsiniz. İstanbul’a olan yakınlığı insanı kendine çekerken kavurucu sıcaklarda deniz keyfi yapmak gibisi de olamaz.

Ağlayankaya Plajı: İstanbul’un hemen yanı başı Şile’deki güzellikler saymakla bitmiyor. Ağlayankaya plajı İstanbul’da denize girilebilen plajlar arasında özenle seçilmiş bir yer sanki. Neredeyse 20 yıldır hizmet veren bu plaj İstanbul’um mavi bayraklı plajlarından. Ağlayankaya plajına gitmek için ister hafta içini tercih edin, ister hafta sonunu. Haftanın her günü 09:00-24:00 saatleri arasında hizmete açık.

Kilimli Plajı: Bilenler bilir Kilimli Plajının methini. İstanbul için yeri ayrıdır Kilimli’nin. Ağva’nin içinde harika bir deniz ve bembeyaz kumları olan bir rota burası. Hafta sonu tatili için kesinlikle gidilip keşfedilmesi gereken Kilimli plajının deli sularında yüzmenin keyfine varın.

İmrenli Plajı: Ağva’yı sevenlerin uğrak noktasıdır İmrenli Plajı. Bazı plajlara oranla daha sakin olur bu plaj. Denizi, kumu da bir başka olur. Olumsuz bir yanı varsa o da kendi şemsiyenizi isterseniz de şezlongunuzu yanınızda getiriyor olmanız.

Kabakoz Plajı: İstanbul’da denize girilebilen plajlar listesindeki Kabakoz plajı Şile’de. Burada çok büyük bir plaj beklemeyin ama şirin mi şirin bu plajda geçireceğiniz sakin saatleri başka yerde bulamayabilirsiniz. O yüzden zaman kaybetmeden Şile’nin Kabakoz plajını mutlaka keşfedin.

Sofular Plajı: İncecik kumlarından bir an olsun ayrılmak bile istemeyeceğiniz Sofular plajı İstanbul’da denize girilebilen plajlar arasında oldukça popüler. Denizi biraz sığ olduğundan özellikle çocuklu aileler için birebir diyebilirim. Sofular plajı Şile’de.

İstanbul’da böylesine yerler de varmış diyecek, şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz belki de ama İstanbul’da denize girilebilen plajlar yaza çoktan hazırlandı sizi bekliyor. İstanbul Otellerinde konaklayıp listeden güzel bir rota belirleyin ve sonra gelsin deniz keyfi. 🙂