İstanbul’da Bisiklete Binilebilen Rotalar

İstanbul’da hafta sonu deyince en keyif veren aktivite sizce nedir? Tabi ki kilometreler boyu bisiklet turları. Bu kadar kalabalık bir şehirde nerede bisiklete binilir diye düşünenlerdenseniz İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalar nerelermiş sizler içinsizin için derledik, o zaman keyifli okumalar.

Caddebostan Sahili

İstanbul’da bisiklete binilebilen rotaları listelerken en başa İstanbul’un incilerinden Caddebostan’ı eklemezsek olmaz. Fenerbahçe’den başlayıp Kartal’a kadar uzanan sahil şeridinde keyifle bisiklet turu yapmak mümkün. Sadece bisiklette değil, patenciler, kaykaycılar, yürüyüş severler özellikle gecenin geç saatlerine kadar mis gibi deniz havasının tadını çıkarırlar.

Yeşilköy

Avrupa yakasının olmazsa olmaz rotalarından biri de Yeşilköy. Yaklaşık 6 km boyunca belediyenin sonradan açtığı bisiklet yollarında keyifle bisiklet turunuzu atabilirsiniz. İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalarından Yeşilköy’ü saymazsak olmaz.

Kartal

İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalar Caddebostan’dan sonraki diğer durak tabi ki sahiliyle ünlü Kartal. Piknikçilerden, patencilere, bisikletlilere kadar herkesi gecenin geç saatlerine kadar burada görebilirsiniz.

Polonezköy

İstanbul’da hafta sonu Polonezköy’de bir başka geçer. Eşsiz doğası içinde İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalardan biri burası. Yürüyüş için ve bisikletliler için ayrılmış parkurlarında bol oksijenli aktiviteler sizi bekliyor. İstanbul’un içinde unutulmaz bir manzaraya gözlerinizi açmak için Polonezköy Otelleri iyi bir seçenek olacaktır.

Kireçburnu

Siz de bisiklet kullanmayı sevenlerdenseniz daha önce mutlaka bu deneyimi farklı yerlerde yaşamışsınızdır. İstanbul’da bisiklete binilebilen rotalardan biri de meşhur Kireçburnu, deniz havası eşliğinde kilometrelerce uzunlukta bisiklet turunuzu burada yapabilirsiniz.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı İstanbul’un oksijen depolarından birisidir. Yemyeşil ağaçları altında spor yapan kişilerin arasına siz de katılmalısınız. Huzurlu bir hafta sonu tatili Belgrad Ormanında size kucak açıyor.

Oksijen deposu Belgrad Ormanları

Büyükada

Büyükada yaz-kış demeden herkesin hafta sonu tatilii için göz bebeği mekanlarından birisi olmuştur. Hatta bisiklet turu bahanesiyle gidip doğasının büyüsüne kapılarak akşama kadar kafa dinlenebilecek bir yer Büyükada. Buraya gittiğinizde güzel bir bisiklet turu yaptıktan sonra tatlı yorgunluğunuzu atmak için adanın meşhur dondurmasını denemeyi unutmayın. Mis gibi doğasında hafta sonu kaçamağı yapma planlarınız olursa birbirinden güzel Büyükada Otelleri sizi çağırıyor.