İstanbul’a Yakın Popüler Kaçış Rotaları

Mayısın sonu derken güneşli hava yüzünü bize göstermek için direnen yaz mevsimi yakında nihayet yüzümüze güldürmeye hazırlanıyor. Malum havalar şimdilik böyleyken ve yıllık izniniz içinde ayıracak vaktiniz yoksa hiç değilse buralardan biraz uzaklaşıp nefes alma hakkınızı İstanbul’a yakın popüler kaçış rotalarından yana kullanabilirsiniz. Orman manzaralı, bol oksijen temalı doğa harikası en güzel rotalar listemize bakmadan hafta sonu planları yapmak için acele etmeyin. Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa ve bunun gibi yakın yerler. Hangisi size daha cazip geliyorsa bu hafta sonu yönünüzü oraya çevirin.

Ilgaz: Yeşilin her tonu, en temiz havası, en güzel manzarası derken Kastamonu’nun eşi bulunmayan durağı Ilgaz Dağları en güzel haliyle karşınızda. Buraya dair ne kadar görülecek güzellik varsa Kastamonu Otellerinde konaklayarak keşfedebilirsiniz. Yemyeşil doğasında yetişmiş organik ürünlerini de kaçırmamanızı öneririz.

Çıralı: Masmavi koylar, sıcacık kumsallar, sıcacık hava… Buranın neresi olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Çıralı Antalya’nın mis gibi deniz havası ve yeşil doğasında bize merhaba diyor. İki günlüğüne de olsa uçak biletinizi alıp çok kısa bir sürede Çıralı’ya ulaşabilirsiniz. Havaalanından araç kiralayıp buraya ait ne kadar güzellik varsa keşfe çıkın. Konforlu seçenekler sunan Antalya Otelleri konaklamanız için iyi bir seçim olacaktır.

Trilye: Trilye (Melekler Adası) yeşil Bursa’nın turistik bölgesi. Eski ve terkedilmiş bir Rum kasabası Trilye hem tarih hem de doğanın bize sunduğu veli nimet. Buradaki gezinizde balık lokantalarında keyif yapmadan ve zeytinlerinden almadan geri dönmeyin. Trilye hakkında merak ettiğiniz ne varsa Bursa İznik Trilye Gölyazı Turlarına katılıp cevaplarını bir bir bulabilirsiniz. İstanbul’a yakın popüler kaçış rotalarından Trilye gerçekten ismi kadar merak uyandıran bir durağımız.

Foça: İzmir’in her şeyi güzeldir hepimiz az çok biliriz. Buraya gittiğinizde Foça’ya uğramadan olmaz tabi ki. Taptaze balıklar, deniz, güneş, kum kısacası her şey burada. Canınız keyif çatmak mı istedi, o zaman İzmir Otellerinde kalıp unutamayacağınız Foça gezisine doğru yola koyulun.

İğneada: İstanbul’un hemen yanı başında mükemmel bir tatil düşlüyorsanız aradığınız her şeyi bulabileceğiniz İğneada upuzun sahil şeridiyle karşınıza çıkacak. Mevsimine göre balık çeşitleri buradaki geziniz sonrasında hazırlanmış sizi bekliyor olacak. İğneada’ya varmadan Dupnisa Mağarasını görebilirsiniz. İstanbul’a yakın popüler kaçış rotaları arasındaki İğneada hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bir hafta sonu önerisi İğneada yazımızı okuyabilirsiniz.

İznik: İstanbul’a yakın popüler kaçış rotaları dediğimizde İznik bu listede olmazsa olmazlardan biri. Tarihle iç içe geçmiş doğası, trekking severlerin de yüzünü fazlasıyla güldürüyor. İznik gezinizde Yeşil Cami, İznik Müzesi, Ayasofya Camisi mutlaka olmalı ve konaklama içinse İznik Otelleri mükemmel bir seçim olacaktır.

İstanbul’a yakın popüler kaçış rotaları listemizi baştan sona inceleyin ve geç olmadan hafta sonu programınızı buradaki rotalara doğru yapın. Şimdiden mutlu hafta sonları.