İstanbul’a Yakın En İyi Kamp Yerleri

Şehrin kalabalığı ve kasveti üzerinize üzerinize gelmeye başladıysa kamp kurma zamanınız gelmiş demektir. Yaşadığınız yerden biraz uzaklaşıp gönlünüze göre bir hafta sonu tatili yapmak istiyor ancak çok masrafı olmasın istiyorsanız bu yazımız sizin için geliyor. Maviyle yeşilin iç içe geçtiği rotalarda nefes aldığınızı hissedeceğiniz önerilerimizden bir yer seçin ve yazın son günlerinin tadını doyasıya çıkarın. İstanbul’a yakın kamp yerleri listemiz sizinle!

Kırklareli – İğneada

Şimdi evi ya da işi düşünmeyi bir kenara bırakın ve listemizin baş sırasını alan İğneada’ya doğru hazırlıklara başlayın. Yeşilin her tonuna şahit olacağınız uçsuz bucaksız bitki örtüsüyle çevrili Longoz ormanı içinde 7 tane göl mevcut. Su üstünde kurulu masalara oturup harika manzaranın seyrine kapılıp gitmeniz an meselesi. İstanbul’a 236 km mesafede olan İğneada’nın gezilecek ve görülecek yerleri arasına Dupnisa Mağarası, Beğendik Köyü, Sarpdere Gölü ve Mert Gölü’nü dahil edebilirsiniz.

Bolu – Yedigöller

Hafta sonu tatilcilerinin uğrak durağı Yedigöller, kamp yapmak için harika bir atmosfere sahip. Farklı bitki türlerinin doğayı süslediği bu rotada kamp yapmak için her türlü imkan bulunuyor. Kuş cıvıltıları içinde doğanın dinginliğini hissedecek, diğerlerinden çok farklı hafta sonu tatili geçireceksiniz. Gününüzün bir kısmını kitap okuyarak, bir kısmını göl çevresinde yürüyüşler yaparak geçirebilirsiniz. Böylece doğanın tüm renkleriyle yakından tanışabilir, tatil yapmanın verdiği huzuru sonuna kadar tadabilirsiniz. Deringöl ile Büyükgöl arasındaki bölgede kurulu kamp alanlarında doğayla baş başa dingin bir tatile hazır olun.

Tekirdağ – Uçmakdere

Denizin doğayla kucaklaşmasına ortak olmaya ne dersiniz? Tekirdağ’ın Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere’de sabahın ilk saatlerine kuş cıvıltıları içinde başlayacaksınız. İstanbul’dan 184 km uzaklıkta kalan bu belde yamaç paraşütü yapmak içinde oldukça elverişli. Büyüklü küçüklü iki atlayış noktası olan Uçmakdere, aynı zamanda kamp kurmak yerine tesiste konaklamak isteyenler için lüks otel imkanlarını beraberinde sunuyor.

Yalova – Erikli

İstanbul’a yakın kamp yerleri listesine Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Erikli Yaylası’nı dahil etmeden olmaz elbette. Denizden 600 metre yükseklikte doğayla bütünleşmiş bir şelale hayal edin, bu doğa içinde geniş bir kamp alanına yayılmış Erikli Yaylası. Ulaşımın oldukça kolay olduğu bu bölgede iki ayrı şelale var ve yüzmeyi sevenler içinde olanak sağlıyor. Dönüş yoluna geçtiğinizde Erikli Yaylası’na yarım saatlik mesafede kalan Delmece Yaylası’nı keşif listenize ekleyebilirsiniz.

Bursa – Çobankaya Yaylası

İstanbul’a 200 km mesafedeki Bursa Çobankaya Yaylası, Türkiye’nin en güzel kamp alanlarından biridir. Yazı-kışı ayrı güzellikleri barındıran bu şehirde ilkbaharın gelmesiyle birlikte doğa yemyeşil bir görüntüye bürünür. Küçük şelaleleri görmeye alıştığımız bu doğaüstü cennette bir de yayla havasını içinize çekmenizi öneririz. 150 çadır kapasitesi ile bin kişinin konaklayabildiği yayla İstanbul’a olan yakınlığıyla tercih sebebi.