İnce Kumuyla Ünlü Kleopatra Plajı

Daha önceden hiç Alanya’ya gittiniz mi bilemeyiz ama orada öyle güzel plaj var ki ne kadar girseniz de yüzmenin keyfine doyamayacaksınız. Mısır kraliçesi Kleopatra’dan adını alan Kleopatra plajı ülkemizdeki cennet köşelerinden sadece biri. Merak ettiğiniz her şey yazımızda…

Antalya’nın turizm cenneti Alanya’da eşsiz güzelliğiyle sürekli koruma altında olan Kleopatra plajı her yıl sayısız turiste ev sahipliği yapıyor. Alanya için büyük bir değer doğrusu Kleopatra. O kadar ince kumu var ki zaten bu kumlar dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı korunuyor. Karbonatlı suların etkisiyle çok uzun yıllar sonra oluşan kumları bundan dolayı çok değerli. Kleopatra plajının aslında bilinen iki ismi daha var; Sedir Adası ve İncekum plajı. Mısır kraliçesi Kleopatra Alanya’ya her gittiğinde burada denize girmiş ve o zamandan bu zamana ismi Kleopatra plajı olarak kalmış.

Alanya’nın Kleopatra gibi diğer yerlerini doya doya görmek istiyorsanız Alanya Otellerinde yerinizi şimdiden ayırtın. Kleopatra incecik sapsarı kumlarıyla gerçekten görülmeye değer bir yer. Ayrıca denizinin berrak ve sığ oluşu da buraya ayrı bir güzellik katıyor. Yüzerken balıkları her yerde çok net görebilirsiniz. Kleopatra plajına girmek ücretsiz, plaj içindeki şemsiye, şezlong hizmetleri ücretli veriliyor. Deniz keyfine biraz hareket katmak isteyenler tekneden paraşüt, deniz bisikleti, jet ski gibi aktivitelerle daha eğlenceli saatler geçirebilir. Döndüğünüzde keşke bunu da yapsaydım dememek için bu güzelliğin içindeki her türlü imkândan fazlasıyla yararlanmalısınız.

Yaz aylarında böylesine dolu olan Kleopatra plajı kışın boş kalıyor sanıyorsanız tabi ki yanılıyorsunuz. Soğuk iklimin olduğu farklı ülkelerden insanlar kışın buraya denize girmeye geliyor. Yani anlayacağınız yaz-kış hep popüler bu plaj. Buranın en güzel zamanı ne zaman biliyor musunuz? Güneşin battığı o anlarda işte buranın o eşsiz güzelliğine şahit olabilirsiniz.