İlk Kez Kıbrıs Tatili Yapacaklara Tüyolar

Yaz kış demeden her daim tatile elverişli olan Kıbrıs, deniziyle, suyuyla, tertemiz havasıyla, eğlenceleriyle harika imkanlar sunuyor. Siz hala gitmediyseniz ilk kez Kıbrıs tatili yapacaklara tüyolar yazımızı inceleyip tatil planlarınıza başlayın.

Kıbrıs’a gitmek için vize veya pasaport gerekli değil. Şayet yanınızda sadece pasaportunuz olacaksa kaşe vurdurmayın ki ileri de yapacağınız seyahatlerde bir olumsuzluk yaşamayın.

Ulaşım

Kıbrıs’ın en olumsuz tarafı ulaşım sıkıntısı. Şayet otel dışına çıkıp çevreyi gezeyim diyorsanız araba kiralamanız gerekebilir. Ulaşım sorunu olan ülkede toplu taşıma seçenekleri bulunmadığından taksi veya araç kiralama arasında tercih yapmalısınız. Burada unutmamanız gereken önemli bir dipnot: Taksi ücretleri pahalı olduğundan adaya giden tatilciler tercihini genellikle araç kiralamadan yana kullanıyor.

Kıbrıs’ın gezilecek yerleri

Girne

Bol eğlenceli ve dolu dolu keyif yapabileceğim bir Kıbrıs tatilim olsun diyorsanız tercihinizi Girne’den yana kullanmalısınız. Lüks otel seçeneklerinin olduğu Girne’de casinolar bulunuyor.

Lefkoşa

Kıbrıs kültürel zenginlikleri ve tarihi geçmişiyle tanışmak için Lefkoşa otellerini tercih edin. Lefkoşa’ya ait görülmesi gereken ne kadar yer varsa yakından keşfedin.

Gazi Mağusa

Kıbrıs’ın en güzel plajları Gazi Mağusa’da diyebiliriz. Kilometrelerce uzunluktaki sahilinde konumlu otellerin keyfini çıkarın.

Peki neden Kıbrıs otelleri?

  • Her bütçeye uygun konaklama hizmetlerini bulabileceğiniz Kıbrıs Otelleri keyif dolu günler sunuyor.
  • Eğlence sever tatilciler için en doğru adreslerden biridir Kıbrıs.
  • Çocuklu ailelerin ve balayı çiftlerinin en uğrak durağıdır.
  • Yılın büyük bir kısmını güneşli geçirdiği için yaz kış tercih sebebi.
  • Kıbrıs’ın birbirinden güzel şehirlerinde doğal güzellikler, tarihi yapılar ve deniz, güneş, kumun tadını doyasıya çıkarın.
  • Türkiye’ye oranla daha uygun fiyatlarla alışveriş yapma imkanı sunuyor.