Hong Kong’da Alışveriş

Alışveriş konusunda dünyanın en önemli şehirleri arasında olan Hong Kong, gezgincilerin burayı tercih etmesinde önemli rol oynuyor. KDV vergisinin olmaması şehri gezmenin yanında alışveriş etmeyi zevke dönüştürüyor. Sadece büyük alışveriş merkezleri değil, sokak pazarlarının çeşitliliği gezginciler tarafından oldukça ilgi görüyor. En önemlisi de şehirde pazarlık etmek alışverişin olmazsa olmazlarından. Kısacası Hong Kong’da alışveriş etmek bir zevk diyerek şehirden alınabilecek şeyleri tanıyoruz.

Hong Kong’dan ne alınır?

Sanat ürünleri

Şehirde açılan sanat galerileri sanat ürünlerine olan ilgiyi arttırdı. Asya ülkelerine ait eserlerin sergilendiği bu galerilerden alışveriş etmek mümkün. Eski dönemlere ait fotoğraflar, eski haritalar ve resim çalışmaları en çok satılan ürünler arasında.

Takı

Takı konusunda oldukça geniş ürün yelpazesine sahip şehirde birbirinden renkli takıcı dükkanı bulunuyor. Pırlantadan altına, değişik taş çeşitlerinden inciye kadar çok özel takılar sizi bekliyor.

Giyim

Hong Kong’da ipekten yapılan kadın kıyafetleri çok meşhurdur. Kalite kalite değişen bu kıyafetlerden alırken kalitesini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Elektronik

Dünyanın en gelişmiş elektronik ürünlerinin burada olması ve en önemlisi de KDV vergisinin uygulanmaması Hong Kong’da alışveriş yapmayı zevke dönüştüren şeylerin başında geliyor. Tabi alacağınız elektronik ürünlerde fiyat karşılaştırması yapmadan olmaz.

Halı

İran, Hindistan ve Çin halı çeşitlerini Hong Kong’ta da bulabilirsiniz. Hediyelik olarak alabileceğiniz bu halı ve kilimler için Wyndham Street ve Hollywood Road gibi adresleri tercih edebilirsiniz.

Kozmetik

Şehirden alacağınız kozmetik ürünler vergi dışında olduğu için aynı ürünü farklı fiyatlara bulmanız mümkün. Size tavsiyemiz kalitesi yüksek olan ürünleri tercih etmeniz. Granville, Lockhart, Kai Chui ve Sai Yeung Choi caddeleri kozmetik alışverişin en uygun yerleridir.

Saat

Saat konusunda yüzlerce çeşit seçeneği aynı yerde bulabileceğiniz bir şehirdir Hong Kong. Hepimizin yakından tanıdığı saat markaları dışında daha pek çok marka çeşidini bulabilirsiniz.

Çay

1000 yıla aşkın süredir sağlık ve ferahlık kaynağı olarak ün yapmış Çin çayı, Hong Kong’da alışveriş edebileceğiniz ürünler arasında. İster kendinize ister hediyelik olarak alabileceğiniz Çin çayının farklı aromatik tatları da bulunmakta.

Antika ürünler

Çin’e has ürünlerin satıldığı mağazalarda antika ürünlerde bulmanız mümkün. Şayet bir koleksiyon ve antika severseniz şehir merkezini ziyaret edip orada satılan ürünlerden doya doya alışveriş yapabilirsiniz. Şehirde yaşayan antika severler ve turistler nedeniyle fiyatlar her geçen gün artmakta. Alışveriş yaparken bunu göz önünde bulundurmanızda yarar var.

Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu şehirde alışveriş etmek büyük bir zevk. Hong Kong turlarına katılmadan önce sizin için sıraladığımız alışveriş listesinden ihtiyacınız olan her şeyi bir bir not edin.