Hırvatistan’a Seyahat Etmek İçin 4 Neden

Tatile çıkmak istiyor ancak nereye gideceğinize bir türlü karar veremiyorsanız Hırvatistan’a seyahat etmek için pek çok nedeni sizin için bir araya getirdik. Balkan Yarımadası’nın kuzeybatısındaki bu rotanın kuzeybatısında Slovenya, kuzeyinde Macaristan, güneyinde Bosna-Hersek, batısında Adriyatik Denizi ve kuzeydoğusunda ise Sırbistan bulunuyor. Tatil planlarını henüz yapmamış olanlar varsa Hırvatistan’a seyahat etmek için 4 neden geliyor.

Hırvatistan’ın doğal güzellikleri

Hırvatistan’da yemyeşil bir doğa sizi karşılayacak. Buraya gitmenizi gerektiren sebeplerin başında yemyeşil alanları, eşi bulunmaz kumsalları, harika adaları, enfes doğasının içinde görülmeyi bekleyen şelaleleri geliyor. İnsanı alıp başka alemlere götürecek bu doğal güzellikler içinde geçireceğiniz her anın tadını doya doya çıkarın.

Hırvatistan’ın plajları

Oldukça geniş bir kıyı şeridine sahip Hırvatistan. Yerli yabancı turistlerin akın ettiği bu rotada sayısız plaj ve büyüklü küçüklü pek çok ada var. Yeşille mavinin bütünleştiği Hırvatistan özellikle Korcula, Brac, Pag, Hvar adaları ile çok meşhur. Kısacası tüm gün deniz, güneş, kum Hırvatistan tatilinizin en önemli parçası olacak.

Hoşsohbet yerel halkı

Ülkenin neredeyse tamamı İngilizce biliyor. Hırvatlar dışardan bakıldığında her ne kadar soğuk gibi görünseler de aslında çok sıcakkanlı hoşsohbet insanlardır. Hırvatistan’a ilk kez gidecek bile olsanız yerel halkın yardımseverliği sayesinde iletişim sıkıntısı yaşamayacağınız kesin.

Az bütçeyle tatil keyfi

Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla nispeten daha uygun bütçelerle tatil yapma fırsatı Hırvatistan’da sizi bekliyor. Avrupa Birliği’ne geçtikten sonra Hırvatistan’da tatil yapmak eskiye nazaran daha pahalı hale geldi. Avrupa’nın eğlence merkezi olarak bilinen ülkede, konaklamadan alışverişe kadar harcayacağınız paranız karşılığını fazlasıyla bulacaksınız. Hırvatistan turları için yerinizi hemen ayırtın.