Haziran Ayında Gidilebilecek Yerler

Nihayet Haziran’da geldi çattı. Farklı yerler görmenin hazzı ne kadar başkaysa yaz ayları geldiğinde içimizde kelebekler uçuşurken gezmek ne kadar da mutluluk verici olur değil mi? Elimizde fotoğraf makinesi, üstümüzde tiril tiril kıyafetlerle doyasıya gezeceğimiz yeşilse yeşil, denizse deniz kısacası ülkemizde görülecek mükemmel yerlerimiz var. O halde haziran ayında gidilebilecek yerler listemizi gelin beraber inceleyelim.

Ege

Haziran ayında gidilebilecek yerler listemizde ilk sırayı Ege’nin cennet köşesi İztuzu plajı fazlasıyla hak ediyor. Dalyan’a gittiğinizde buranın en önemli plajı İztuzu’nu görebilirsiniz. Ege’nin vazgeçilmezidir Dalyan ve ölmeden önce en az bir kere de olsa mutlaka görmelisiniz. Konu Ege ise Haziran ayında gidilebilecek yerler listesinde Bodrum ve Fethiye’de var. Kleopatra Koyu, Kelebekler Vadisi deniz severlerin akın ettiği yerlerden sadece bazıları. Bu saydıklarımız ve daha fazlası için Likya Turlarını ziyaret edin, gezin, görün.

Akdeniz

Yaz aylarının klasikleşmiş bölgesi Akdeniz haziran ayında gidilebilecek yerler listesinde her zaman iddialı. Şimdi o sıcacık sularda olmak vardı diyorsanız yazın en güzel zamanlarını yaşadığımız şu günlerde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak istediğiniz yerde tatil yapabilirsiniz. Antalya (Kemer, Belek, Side) ve Alanya’nın en güzel durakları burada sizi bekliyor. Merak edenlere önerimiz; Kaş, Olimpos plajları unutulmaz anlarla süslü. Ege Akdeniz Turlarına bakmadan geçmeyin.

Marmara

Haziran ayında gidilebilecek yerler listenizde Marmara Bölgesi varsa şarabıyla ünlü Şarköy’ü es geçmemek lazım. Bu tarz kasaba tatillerinde yazı geçirmeyi seviyorsanız Şarköy ve Kumbağa harika seçenekler olacaktır. Tertemiz denizlerinde doya doya yüzmenin verdiği keyfi unutulmaz karelerle taçlandırın.

Karadeniz

Yeşilin tadı Karadeniz Turlarında çıkmazda başka nerede çıkar? Şöyle bir yayla havası nede güzel olurdu. Ayder, Çamlıhemşin’in verdiği tat bir başkadır Karadeniz’de. Bir de doğru zamanları tutturursanız eğlence dolu festivalleri kaçırmamanızı öneririz. Turist akınına uğrayan bu güzelim duraklarda olmak için haziran ayında gidilebilecek yerler listenizi hızlıca ayarlayın.

İç Anadolu

Çoğumuzun bir kez de olsa ziyaret ettiği balonlarıyla süslü Kapadokya haziran ayında gidilebilecek yerlerin başında. Sadece balon turu da değil, yürüyüşler, ata binme, tarihi geziler, yeraltı şehirlerine yolculuk burada yapılmadan dönülmemesi gereken aktiviteleri. Temmuz, ağustos aylarında burada olmak sıcaklardan dolayı biraz sıkıcı olacağı için siz en iyisi haziran’da ziyaret edin Kapadokya’yı. Kapadokya Turlarına mutlaka katılmalısınız, benden söylemesi.

Güneydoğu

Haziran ayında gidilebilecek yerler dediğimizde çoğumuzun merakını çelen Gap Turları bizim güzel ülkemizin en çok talep gören duraklarından. Mayıs, haziran oralarda olmak için mükemmel zamanlar.