Hafta Sonu Yapılabilecek Aktiviteler

Nihayet bir hafta sonu tatili daha geldi. Bunca yorgunluğun üzerine kendinizi çok da yormadan yapabileceğiniz seçenek çok aslında. Hafta sonu yapılabilecek aktiviteler arasında gezilecek, görülecek, keşfedilecek hatta tadılacak neler varmış bir bakalım.

Patlamış Mısırlı Sinema Keyfi

Hafta sonu yapılabilecek aktiviteler denildiği zaman eminiz ki sizin de aklınıza ilk sinema keyfi geliyordur. Her cuma gösterime giren filmler nelermiş ilk bakacağınız bu olmalı. Sonra ister sevdiğinizle isterse de arkadaş grubunuzla maliyeti düşük ama bir o kadar da eğlenceli dakikalar sizi bekliyor. Patlamış mısırsız sinema keyfi olmaz tabi. 🙂

Balık Ekmek Eşliğinde Eminönü Turu

Tarihi Yarımada İstanbul’da gezilecek o kadar güzel yerler var ki, Eminönü de bunlardan sadece biri. Yıllardır bozulmayan tarihi ve atmosferi karşısında insanın sürekli oraya gidesi geliyor nedense. Eminönü’ne gittiğinizde fotoğraf makinenizi almayı sakın unutmayın, hafta sonu yapılacak aktiviteler arasında nostaljik Eminönü turunu yapılacaklar listenize eklemelisiniz. Karnınız acıktığında köprü altındaki balık ekmek tekneleri harika bir seçenek olacaktır.

Beyoğlu Terkos Pasajında Alışveriş

Bu madde daha çok hanımları ilgilendiriyor. Bayanlar için adeta bir tutku haline gelmiş alışverişin yeri mekanı saati olmadığı gibi tezgah karıştırmanın da pek yorucu olmayacağını söyleyebiliriz. Her yönüyle kendine çeken Beyoğlu’nun meşhur Terkos pasajında alışveriş yapmışsınız çok mu? 🙂 Siz de böyle düşünüyorsanız o zaman bu hafta sonu yapılabilecek aktivitelerden biri de kesinlikle bu olmalı (beyoğlu çikolatasından almadan olmaz).

Gülhane Parkında Manzara Eşliğinde Atıştırmaca

Şimdi Gülhane Parkı’nın tam zamanı. Eşsiz manzarasını süsleyen rengârenk çiçeklerde açmaya başlamıştır. Topkapı Sarayı’nın içinde olan Gülhane Parkı, İstanbul’un görsel şölen sunan ve İstanbul’un en güzel manzarasının seyredildiği sayılı yerlerden biri. Manzaraya karşı oturup sıcacık çayınızı yudumlarken yanında da simit iyi gider bizce.

Evden Kaçış Oyunları

Son zamanların yeni trendi evden kaçış oyunları hafta sonu yapılabilecek aktiviteler arasında olabilir. Artık çoğu yerde bulacağınız evden kaçış oyunlarında eğlence dolu dakikalar sevdiklerinizle sizi bekliyor.

Sualtı Canlılarının Dünyasını Keşfedin

İstanbul’un çok bilinen bir avm’sinde su altı canlılarını yakından keşfedebilirsiniz. Yanınızda elbette fotoğraf makineniz olmalı. Köpek balığından tutun rengarenk sevimli küçük balıklara kadar çoğu türü burada görebilirsiniz. Tehlikeli balıklara hiç bu kadar yakın olmamışsınızdır elbette.

Boğaz Turu

İstanbul’u ne kadar bilsek de bir de denizden turlamak farklı bir duygu olmalı. Hafta sonu yapılabilecek aktivitelerden biri de deniz kokusu eşliğinde boğaz turu. Keyifli dakikalar geçirirken yanında güzel bir Türk kahvesi de iyi gider hani.

Bisiklet Turu ile Adalar

Baharın ilk hafta sonuna olacaksa güzel bir yerde kutlanmalı. Şimdi adalarda olmanın tam zamanı. Adalar vapurundan indiğiniz gibi bir bisiklet kiralayın ve Adalar turuna başlayın. Büyükada ve Heybeliada uzun bisiklet turları için en ideal yerler. Hatta bana sorarsanız tatil sabahı erken kalkın ve kahvaltınızı orada yapın. Hafta sonu yapılabilecek aktiviteler arasında bisiklet turu ile eğlenceli saatler de kaçınılmaz olacak.

Kanlıca’da Yoğurt Keyfi

İstanbul’un gözde semtlerinden biri Kanlıca. Eğer ki farklı kombinasyonları aynı yerde yemeği seviyorsanız o zaman Kanlıca’da yoğurt keyfi de kaçınılmaz seçeneklerden. Yanında pudra şekeri olması şartıyla tabi. 🙂

Günübirlik Turlarla Keşif

Aslında istediğiniz farklı yerleri keşfetmekse o zaman hafta sonu yapılabilecek aktiviteler arasında Günübirlik Turlar size en uygun seçenek olacaktır. Yeni yerler keşfetmek, beğendiğiniz yerleri ölümsüzleştirmek hafta sonu olabilecek en verimli aktivitelerden. Bütün haftanın stresinden birkaç saatte olsa uzaklaşmak hepimizin en çok istediği bir şey.