Hafta Sonu Tatilinde Gidilebilecek Yakın Bölgeler

Şehrin gürültüsü, trafiği, insan kalabalığı derken yaşadığımız şehirden bir türlü kopamayız. Zaman bu şekilde akıp gider. Yaz tatillerini ya da bayram tatillerini fırsat bilip kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak bir teselli olur. Peki hafta sonu tatilinde küçük bir kaçamağa ne dersiniz? Cevabınız evetse hafta sonu tatilinde gidilebilecek yakın bölgelere doğru yola çıkmak kaybettiğiniz zamanı geri almanızı sağlayacak ve sizin için derlediğimiz o rotalarda adeta nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

Marmara Adası

İstanbul’a yakın yerlerde oturanlar için kaçırılmaz bir tatil önerisi Marmara Adası. El değmemiş doğası içinde nefes aldığınızı hissedeceğiniz bu ada zeytin, ceviz, fıstık ağaçları ile tatil severlerle dolup taşıyor. Ayrıca Marmara’nın en büyük adası oluşu buraya ayrı bir hava katıyor.

Maşukiye

Daha fazla tatil diyenlerin hafta sonu tatillerinde uğramadan dönmediği Maşukiye, İstanbul’a olan yakınlığıyla çok seviliyor. Kendine hayran bıraktıran doğası, tazecik deniz mahsulleri ile hem tatil yaptığınızı hissedecek hem de balık yemeye doyacaksınız. Adından sıkça bahsettiren Maşukiye, son dönemlerin popüler rotaları arasında.

Avşa Adası

Marmara’nın yanıbaşındaki Avşa Adası hafta sonu tatilcilerinin göz bebeği konumunda. Sakinliğiyle, cennet doğasıyla ünlü olan Avşa Adası’na hafta sonu tatilinizde gitmenizi öneririz.

Garipçe Köyü

İstanbul’a olan yakınlığıyla ülkemizin dört yanından ziyaretçi akınına uğrayan Garipçe Köyü’nü henüz görmediyseniz havalar güzelleşmişken bu fırsatı kaçırmayın deriz. Sarıyer’e yaklaşık 10 km’lik bir mesafede kalan bu köy mis gibi deniz havasını içinize çekebileceğiniz salaş mekanlarıyla çok popüler. Sabahın erken saatlerinde kalkın ve Garipçe Köyü’nün harika kahvaltı sofralarına doğru yola çıkın.

Silivri

Her ne kadar İstanbul’un bir ilçesi olsa da karmaşadan uzak sakin bir hafta sonu tatili geçirmek için Silivri’nin harika doğasını tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında tam bir tatil cennetine dönüşen Silivri sahili, ilkbaharda da yaz günlerini pek aratmıyor. İstanbul’dan kısa süreliğini de olsa kaçmak için Silivri’yi tatil listenize ekleyebilirsiniz.

Kandıra

Yılın her ayında talep gören bir rotamızda Kocaeli’nin güzel ilçesi Kandıra. Birçok tatil beldesini içinde barındıran bu bölge, kalabalıktan uzaklarda harika sahillerin ana merkezi konumunda.