Hafta Sonu Tatilinde Gidilebilecek İstanbul Köyleri

Şehrin karmaşası içinde geçen bir haftadan sonra sıra nihayet hafta sonu tatiline geldiğinde stressiz ortamlara kaçmak kaçırılmaz olur. Evde zaman geçirmektense kendimize farklı arayışlarda buluruz. Bunu yaparken nereye gideceğimizin çoğu zaman önemi olmasa da bir de bakmışız ki aylardır hep aynı şeyleri tekrar edip duruyoruz. Bu da bir müddet sonra sıkıcı gelmeye başlar. Tam bu noktada bizden size bir hafta sonu önerisi geliyor. Şayet bu hafta sonu tatilinizde yeni yerler keşfetmek isterseniz İstanbul köylerine doğru hazırlıklara başlayabilirsiniz. İşte merak edilen İstanbul köyleri.

İnceğiz Köyü

İnceğiz, Çatalca’ya bağlı tarihi geçmişiyle ünlü şirin bir köy. 5 bin yıl önce kayaların oyulmasıyla mağaralarda yerleşim alanları oluşmaya başlamış. Kaçırılmaması gereken görüntülere ev sahipliği yapan İnceğiz Köyü, hafta sonu tatilinde gidilebilecek harika bir rota.

Garipçe Köyü

İstanbul’un hafta sonu tatillerinde en çok talep gören ilçelerinden Sarıyer’de içinizi ısıtacak Garipçe Köyü, mutlaka keşfetmeniz gereken yerler arasında. Şöyle bir deniz havası almak istiyorum diyenlerin tercihi olan Garipçe’de saatlerce oturup haftanın tüm stresini geride bırakabilirsiniz. Sahilinde oturup enfes balıklarının tadına bakmadan dönmeyin.

Polonezköy

İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz’un eşsiz doğasında gizli Polonezköy, hafta sonu tatilcilerinin olmazsa olmazlarından. Çimlerin üzerine yayılıp saatlerinizi geçireceğiniz Polonezköy’de piknik keyfi yapabilir, ata binebilir, orman havasını içinize çekebilirsiniz.

Balaban Köyü

Bu hafta sonu tatilinizde Balaban’a gitmek için çok sebebiniz var. Şehir stresinden uzaklaşlarda sadece kuş seslerinin olduğu Balaban Köyü Terkos Gölü’nün muazzam tabiatında gizli. Hafta sonu tatilinizde bir değişiklik yapıp kendinizi Balaban’ın harika doğasına bırakın.

İmrenli Köyü

İstanbul’da oturmayanlar bile Şile’yi bir kez olsun mutlaka ziyaret etmiştir. İstanbul’dan 1-1,5 saatlik bir yolculukla köyün tarihi evlerini ziyaret edebilir, kargaşadan uzak huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Şile Otelleri için yerinizi hemen ayırtın.

Kilyos

Karadeniz kıyılarına kadar uzanan Kilyos, kolay ulaşımı sayesinde tatilcilerin uğrak yerleri arasında. Stresli bir haftaya veda edeceğiniz Kilyos Otelleri ile beklentilerinizin üzerinde tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Anadolu Feneri

İstanbul’un en güzel yerinde nefes aldığınızı hissedeceğiniz Anadolu Feneri’ne gidip sıcacık yanan bir sobanın karşısında köy kahvaltısı ile günü karşılayın. Dar sokakları arasında sıralı balıkçı restoranları size özlediğiniz köy havasını yaşatacak. Güne başladıktan sonra hediyelik eşya satan dükkanlarını turlamayı, köy sokaklarında keşfe çıkmayı ihmal etmeyin.

Durusu

İstanbul’a 40 kilometrelik bir mesafede Terkos Gölü’nün muazzam doğası içinde sizi karşılayacak Durusu. Buraya gittiğinizde göl kenarında doğa yürüyüşleri yapabilir, stresinizi üzerinizden atıp yeni haftaya daha motive başlayabilirsiniz.

Çayağzı Köyü

İstanbul’un hızlı akan şehir hayatına inat Riva’da dinginliği bulacaksınız. Yazın İstanbul ve yakın çevreden faydalandığı denizi, kışın mükemmel manzaralara ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Otelleri için bugünden yerinizi ayırtın, hafta sonu tatilinizde kendinizi doğanın kollarına bırakın. Şimdiden keyifli tatiller. 🙂